Przedszkole dwujęzyczne Wilanów

Przedszkole dwujęzyczne metodą immersji

Moment, w którym dziecko gotowe jest do pójścia do przedszkola, jest kolejnym etapem w jego rozwoju. Od tej chwili, dziecko zacznie nawiązywać pierwsze kontakty z rówieśnikami, a także rozpocznie proces swojej wieloletniej edukacji. Jeszcze do niedawna, dzieci poddawane były nauce języka obcego dopiero w szkole podstawowe. W obecnej chwili jednak coraz częściej wprowadza się język obcy już na etapie przedszkola. W większych miastach coraz częściej  dostępne są przedszkola prywatne, w których dzieci uczą na bieżąco języka rodzimego, jak i obcego. Metoda ta nazywana jest immersji, co oznacza dosłownie zanurzenie w języku.

(więcej…)

Czytaj więcej

Piece z podajnikiem

Piec z podajnikiem – wady i zalety

Wybierając piec, dzięki któremu będzie generowane ciepło w naszym domu, powinniśmy kierować się co najmniej kilkoma czynnikami. Przede wszystkim nie wystarczy dbałość o naszą wygodę i komfort użytkowania pieca oraz mieszkania. Liczy się również koszt inwestycji i wydatki związane z jego eksploatacją. Nie bez znaczenia jest również rodzaj opału, jaki będziemy stosować. (więcej…)

Czytaj więcej

Przedszkole Jabłonna

Jaką rolę wychowawczą pełni przedszkole?

Przedszkole już dawno przestało pełnić funkcję „przechowalni”, gdzie bezpieczeństwo i nadzór znajdowały dzieci pod nieobecność dorosłych. Dzisiaj, realizuje się w nich odpowiednie programy edukacyjne, które wpływają na poziom kształcenia maluchów i rozwój ich osobowości. Nie da się ukryć, że placówka przedszkolna odgrywa ogromnie ważną funkcję wychowawczą i chociaż to do rodziców należy obowiązek wpajania dzieciom najważniejszych wartości to nie da się ukryć, iż właśnie w przedszkolu spędzają większość każdego dnia. (więcej…)

Czytaj więcej

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku

Jak dokonuje się oceny bezpieczeństwa kosmetyku?

Przemysł kosmetyczny jest jednym z wyjątkowo dochodowych rozwiązań ofertowych na ogólnoświatowym rynku produktów kosmetycznych. Żeby jednak móc oferować swoje produkty lub też korzystać z tych w najwyższej jakości, wymagane jest zachowanie wszelkich procedur prawnych normujących bardzo dokładnie to w jaki sposób produkt kosmetyczny może zostać dopuszczony do obrotu. Jedną z ważniejszych kwestii obowiązujących w tym zakresie jest bez wątpienia właściwie wykonana ocena bezpieczeństwa kosmetyku. (więcej…)

Czytaj więcej

Serwis ciężarówek

Ile zarabia kierowca ciężarówki?

Niestety, chociaż praca na stanowisku zawodowego kierowcy jest ciężka i pełna wyrzeczeń to nie jest sowicie opłacana. Okazuje się, że w naszym kraju, kierowca ciężarówki może liczyć na miesięczną pensję w granicach 2,5 – 3 tysięcy złotych. Nie jest to zbyt wiele jeśli weźmiemy pod uwagę wielogodzinną pracę w jednej pozycji i zagrożenie, jakie panuje na krajowych drogach. Kierowca narażony jest przecież na dużo większą liczbę możliwych wypadków czy kolizji aniżeli na przykład pracownik biurowy. (więcej…)

Czytaj więcej