Ile zarabia kierowca ciężarówki?

Serwis ciężarówek

Niestety, chociaż praca na stanowisku zawodowego kierowcy jest ciężka i pełna wyrzeczeń to nie jest sowicie opłacana. Okazuje się, że w naszym kraju, kierowca ciężarówki może liczyć na miesięczną pensję w granicach 2,5 – 3 tysięcy złotych. Nie jest to zbyt wiele jeśli weźmiemy pod uwagę wielogodzinną pracę w jednej pozycji i zagrożenie, jakie panuje na krajowych drogach. Kierowca narażony jest przecież na dużo większą liczbę możliwych wypadków czy kolizji aniżeli na przykład pracownik biurowy.

Zarobki te nie są w żadnym stopniu adekwatne do tych, jakie uzyskać można pracując na terenie Europy Zachodniej. Tam zarobić można nawet dwa razy więcej, przy czym pracuje się mniejszą liczbę godzin dziennie a kierowca może liczyć na szereg dodatkowych korzyści i zabezpieczeń. W naszym kraju coraz częściej oferuje się całodobowy serwis ciężarówek natomiast nie jest to podyktowane zapewnieniem bezpieczeństwa samych kierowców a raczej ładunku, jaki transportują i ciągłości pracy. Serwis zapewni natychmiastową pomoc, odholuje zepsute auto lub naprawi na miejscu, dzięki czemu pracownik będzie mógł w krótkim czasie kontynuować pracę. Co więcej, nierzadko serwis zapewni zastępcze auto i nadzór ładunku. To istotne, by zachować płynność oferowanych usług i dostaw.

W ramach niewielkiego wynagrodzenia dla zawodowych kierowców, pracodawcy oferują też opiekę medyczną. Ta dostępna jest najczęściej nie tylko w godzinach pracy czy w przypadku wypadku bądź kolizji, ale również po pracy. Pamiętajmy, że to właśnie kierowcy są bardzo często pacjentami gabinetów rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *