Czy istnieją desery odchudzające?

Czy możemy jeść bezkarnie słodycze w trakcie diety odchudzającej? Okazuje się, że tak. Według dietetyków w bardzo prosty sposób możemy samodzielnie przyrządzić słodki posiłek, który nie będzie kaloryczny. Najważniejszym jest fakt, by zawierał on jak najmniejsza ilość cukru i tłuszczu.
Jak potwierdza dobry dietetyk w Warszawie, cukier możemy doskonale zastąpić miodem bądź daktylami. Co więcej, na rynku polskim w ostatnim czasie bardzo popularna stała się stewia. To naturalny środek pochodzenia roślinnego, który jest nawet 10 razy bardziej słodszy aniżeli biały cukier. Co więcej, stewia nie ma żadnych kalorii a można nią słodzić dosłownie wszystko: dżemy, ciasta, koktajle i inne napoje.
Słodkie desery odchudzające powinny posiadać jak najwięcej owoców, najlepiej sezonowych. Ciasta można posypywać także ziarnami zbóż bądź słonecznikiem czy dynią, która ma przecież zbawienny wpływ w procesie odchudzania.

 

Czy dzieci powinny jeść lody?

Do deserów można wykorzystywać mleko, ważne by było odtłuszczone. Mleko można w doskonały sposób zastąpić naturalnym jogurtem czy maślanką ? te zawierają żywe kultury bakterii, które dodatkowo dobroczynnie wpłyną na nasz układ pokarmowy i system trawienny.
Jeśli chcemy zrobić ciasto , wykorzystajmy w tym celu mąkę pełnoziarnista zamiast tej pszennej. Ta nie zmieni w najmniejszym stopniu smaku wypieku natomiast dostarczy nam sporo korzystnego błonnika.
Warto również wykorzystywać dobrej jakości gorzką czekoladę i dużą ilość orzechów, najlepiej jeśli będą to orzechy włoskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *