Czy szybki rozwód jest możliwy?

prawnik rozwód warszawa

Niestety według statystyk w Polsce rozwodzi się coraz więcej par w coraz krótszym czasie, nawet pomimo faktu, że czas spędzany z partnerem zanim zdecydujemy się na ślub jest znacznie dłuższy, niż jeszcze chociażby 30 lat. Teoretycznie daje to nam większe szanse na dokładne poznanie naszej drugiej połówki i mamy czas na zrezygnowanie z dalszego wspólnego życia jeszcze przed ceremonią ślubną.

Jeżeli już decydujemy się na rozwód, każdy by chciał, aby proces rozwodowy trwał możliwie krótko, a wyrok był dla każdej z osób korzystny. Niestety często się tak nie dzieje, ponieważ małżeństwo nie może się dogadać w kwestiach podziału majątku i opieki nad dziećmi. Z tych powodów takie sprawy mogą ciągnąć się miesiącami, a czasem nawet latami. Aby ograniczyć problemy z podziałem majątku, warto przy zawarciu małżeństwa podpisać intercyzę.

Jaką rolę pełni adwokat rozwodowy warszawa?

Szybki rozwód jest możliwy zwłaszcza (a zazwyczaj tylko) w przypadku, gdy obie strony uzgodnią wspólną wersję i dogadają się jeszcze przed rozprawą. Idąc do sądu z jasno postawionymi warunkami i ustaleniami, mamy dużą szansę na to, że będzie tylko jedna sprawa rozwodowa. Zazwyczaj taką ugodę da się wypracować w przypadku, gdy rozwód ma być bez orzekania o winie, chociaż zdarzają się także przypadki, gdzie rodzice dziecka dogadują się nawet w przypadku, gdy to jedno z nich zawiniło i bierze winę na siebie.

Jeżeli jednak ugoda na własną rękę nie jest możliwa i zamierzamy walczyć o własne interesy, krótki rozwód jest bardzo wątpliwą sprawą, a dodatkowo powinniśmy zatrudnić prawnika, który pomoże nam przebrnąć cały ten proces. Doświadczony adwokat z zakresu prawa rodzinnego może okazać się bardzo dobrą inwestycją, zwłaszcza w sprawach o podział majątku. Gdzie szukać prawnika, który pomoże nam z rozwodem? Najszybszym sposobem jest wpisać w wyszukiwarce hasło takie jak „prawnik rozwód warszawai nawiązać współpracę z szeroko polecaną kancelarią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *