Ile kosztuje rezonans magnetyczny w prywatnych placówkach

prawnik rozwód warszawa

Dostęp do badań specjalistycznych jest często dość ograniczony z powodu bardzo długich kolejek, z którymi muszą zmagać się pacjenci. Pod tym względem prawdziwym wybawieniem okazują się kliniki prywatne, gwarantujące znacznie krótszy czas oczekiwania.

Jakie badania są w nich wykonywane? Na przykład rezonans magnetyczny, który pozwala na bardzo precyzyjne obrazowanie organów wewnętrznych. Dzięki temu lekarze mogą określić ich stan, a także wykryć potencjalne schorzenia bądź ogniska chorobowe. Wszystko oczywiście przekłada się na możliwość postawienia odpowiedniej diagnozy i szybkie rozpoczęcie procesu leczenia.

Niektórzy pacjenci do badań prywatnych pochodzą jednak z pewnym sceptycyzmem. Wynika on oczywiście z cen, jakie trzeba za nie zapłacić. Jak się jednak okazuje, obecna oferta rynkowa prezentuje się znacznie korzystniej niż jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Wynika to między innymi ze sporego rozwoju technologicznego, jak również z większym upowszechnieniem się tego typu badań.

Rezonans magnetyczny – cena

 

Jeśli chodzi o koszty badania, wiele zależy od tego, czego dotyczy i w jakiś sposób jest przeprowadzane. W przypadku obrazowania standardowego, ceny wynoszą od około 430 do 550 zł. Mowa tu między innymi o rezonansie głowy, zatok, twarzoczaszki czy też poszczególnych odcinków kręgosłupa. Nieco więcej, bo 800 zł trzeba zapłacić za rezonans głowy z opcją angiografii i wenografii. Chcąc zbadań cały kręgosłup, trzeba natomiast przygotować się na wydatek około 1000 zł.

Trochę tylko droższe są badania ortopedyczne. Za rezonans barku, łokcia czy też ramienia trzeba zapłacić około 570 zł. Najdroższy okaże się natomiast rezonans magnetyczny z kontrastem (w jego przypadku potrzebne jest także skierowanie), a także badania serca. W tych kategoriach ceny wynoszą od 800 do nawet 2000 zł.

Jak więc widać, wiele zależy od specyfiki badania. Dzisiejsze ceny i tak jednak prezentują się znacznie korzystniej niż jeszcze nie tak dawno. Z tego powodu warto zainteresować się usługami świadczonymi przez placówki prywatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *