Jak wybrać kombinezon na motocykl

Wiosna to pora roku, kiedy rozpoczyna się sezon motocyklowy, na ulicach widzimy coraz więcej motorów, a w sklepy z odzieżą na motor mają najwięcej klientów. Mimo iż kupno porządnej odzieży na motor wiąże się z tym, że będzie ona służyła przez długie lata to i tak zawsze znajda się akcesoria, których nam brakuje które się zniszczyły i które musimy dokupić jak np. kask czy rękawice.  Najchętniej sięgamy po te najlepsze marki, które cieszą się największą popularnością jak np. kask Klim czy rękawice rukka.

Niemniej jednak najważniejszym elementem odzieży na motor jest kombinezon na motor bądź ewentualnie kurtka i spodnie. Kombinezon powinien być indywidualnie dobrany do naszej sylwetki, w taki sposób, aby był dopasowany, ale nie krępował ruchów ciała i pozwalał na swobodne poruszanie się. Dobrze dobrany strój na motor powinien być tak dobrany abyśmy czuli się w nim jak najbardziej swobodnie, prawie tak jak we własnej skórze. Ważne, aby nie był ani zbyt za luźny ni tez zbytnio za ciasny, ponieważ po pierwsze może być nam w nim nie wygodnie, a po drugie źle dobrany kombinezon na motor nie będzie odpowiednio spełniał swoich funkcji. Poza wyglądem i bezpieczeństwem kombinezon musi spełniać również wiele innych funkcji, aby komfort jazdy był jak najwyższy. Bardzo ważne jest to, aby kombinezon posiadał wentylację, która z pewnością przyda się podczas ciepłych dni. Innym niezwykle ważnym aspektem dla bezpieczeństwa motocyklisty jest to, aby kombinezon był wyposażony w różnego rodzaju wzmocnienia oraz protektory w miejscach najbardziej newralgicznych i narażonych na upadki oraz otarcia. Dodatkowo można zwrócić uwagę także na membranę, która ochroni nas przed wiatrem oraz deszczem, a także odblaski zapewniające bezpieczeństwo.  Na to jaki kombinezon na motor powinniśmy wybrać ma również ogromny wpływ to czy jeździmy wyczynowo, czy rekreacyjnie.

Do wyboru mamy jednoczęściowy bądź dwuczęściowy. Kombinezon dainese posiada certyfikowane ochraniacze na łokciach oraz kolanach. Zapewnia również odpowiednią wentylację podczas jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *