Zabiegi przeszczepu włosów u mężczyzn – na czym polegają? Czy warto?

przeszczep włosów metoda bht

Nie da się ukryć, że łysienie to dla wielu mężczyzn poważny problem. Już w młodym wieku panowie często mogą zaobserwować pojawienie się pierwszych zakoli. Stan ten postępuje oczywiście z wiekiem, aż do momentu, gdy jedynym rozwiązaniem wydaje się ścięcie pozostałych włosów lub noszenie peruki.

Czy jednak jest to jedyna możliwość? Okazuje się, że nie. Wszystko za sprawą specjalistycznych zabiegów, które przeprowadzają najlepsze kliniki i zatrudnieniu w nich lekarze. Przeszczep włosów u mężczyzn zapewnia doskonałe efekty, którymi z pewnością warto się zainteresować. Zwłaszcza że oferta rynkowa (zwłaszcza w dużych miastach) jest naprawdę szeroka.

Czy warto zdecydować się na zabieg przeszczepu włosów?

 

Choć transplantacja wydaje się procesem poważnym, w rzeczywistości nie ma się co bać. Dzięki intensywnemu rozwojowi technologicznemu dzisiejsze metody przeszczepu są znacznie bardziej zaawansowane niż jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Dzięki temu panowie mogą liczyć na zadowalające efekt bez obaw o swoje zdrowie.

Warto podkreślić, że metod realizowanych przez specjalistów jest co najmniej kilka. Wymienić należy między innymi przeszczep włosów metodą BHT oraz FUT. Dobierane są one w zależności od potrzeb pacjenta, jak również skali łysienia.

Niezależnie od konkretnej metody, do transplantacji trzeba się odpowiednio przygotować. Mowa tu zwłaszcza o konieczności wykonania niezbędnych badań, takich jak morfologia, HBS czy HCV. Do tego dochodzi szereg innych badań, które mogą dopuścić pacjenta do zabiegu lub do wykluczyć. Niezwykle ważne jest więc podejście samego lekarza. Powinien on dokładnie wytłumaczyć, na czym ma polegać zabieg i co należy zrobić bezpośrednio przed nim. Pozwoli to uniknąć ewentualnych komplikacji.

Przeszczep włosów często pozwala podnieść samoocenę oraz ogólny wygląd pacjenta. Nic więc dziwnego, że tak wielu mężczyzn zastanawia się nad jego przeprowadzeniem. Zwłaszcza że skorzystać można z usług cenionych klinik, korzystających z najnowszych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *