Czy dużo Polaków emigruje?

tanie przelewy do anglii

Żyjemy w czasach, gdy dłuższe podróże oraz migracje międzynarodowe nie są niczym trudnym do realizacji. Jest to jednym z bezpośrednich przyczyn masowej emigracji Polaków. Statystyki pokazują, że blisko 3 miliony mieszkańców naszego kraju myśli o emigracji ze względu na lepsze zarobki. Bardzo częstym obrazem jest pracujący za granicą ojciec, który przyjeżdża do swojej rodziny mieszkającej w Polsce tylko raz na kilka miesięcy. Pieniądze natomiast przelewane są regularnie, dlatego niezwykle istotne jest narzędzie, którym można przetransferować środki bez dużych kosztów. Wiele osób szuka możliwości, jak wykonać tanie przelewy do Anglii, z Niemiec lub Stanów  Zjednoczonych.

Jak nietrudno się domyślić, największa część emigrantów z naszego kraju docelowo pozostaje w Europie – stanowią oni aż 88% osób opuszczających Polskę. Wśród najpopularniejszych kierunków są takie kraje jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia oraz Irlandia. Istnieją także kraje, w których sukcesywnie zmniejsza się ilość przebywających stale Polaków. Należą do nich Włochy oraz Hiszpania, a uwarunkowane jest to relatywnie trudnym rynkiem pracy. Również Grecja nie należy do atrakcyjnych kierunków migracyjnych ze względu na panujący  tam stopień bezrobocia.

Tak jak wyżej wspomniane, Polacy jadą za granicę głównie z aspektów finansowych. Przykładowo w Wielkiej Brytanii średnia pensja krajowa otrzymywana przez tydzień to w przeliczeniu na złotówki 2400 złotych, czyli tyle, ile u nas wynosi średnia pensja miesięczna. Nic więc dziwnego, że tendencja migracyjna nie spada, pomimo faktu, że w Polsce bezrobocie nie jest powszechnym problemem.

Fakt ten jest także przyczyną coraz większej ilości imigrantów ze wschodu w naszym kraju. Pracodawcy potrzebują rąk do pracy, a tych w Polsce coraz mniej. Obywatele Ukrainy oraz innych wschodnich państw są chętnie zatrudniani w Polsce ze względu na niewygórowane oczekiwania finansowe, które jednocześnie dla nich są bardzo atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *