Taras drewniany czy z kompozytu?

kompozyt drewna

Często można spotkać się z opinią, że taras jest przedłużeniem salonu. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, zwłaszcza w letnich oraz wiosennych miesiącach. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym przy sprzyjających warunkach atmosferycznych możemy odpocząć i odciąć się na chwilę od codzienności. Warto zatem zadbać, aby takie miejsce było wykonane w sposób solidny oraz przemyślany. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Na samym początku na pewno weźmy pod uwagę miejsce na taras. Najlepszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie go od południowej strony, tak aby latem promienie słoneczne towarzyszyły nam jak najdłużej i najefektywniej. Dzięki temu z powodzeniem będziemy mogli się poopalać lub po prostu powygrzewać się na słońcu. Warto także pomyśleć o ewentualnym zadaszeniu takiego miejsca, aby móc swobodnie z niego korzystać podczas gorszych warunków atmosferycznych.

Jeżeli jednak nie będziemy zadaszać naszego tarasu, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego będzie on wykonany. Najpopularniejsze są oczywiście tarasy drewniane, jednak coraz częściej klasyczne drewno zastępowane jest przez kompozyt drewna. Czym się różnią? Kompozyt jest połączeniem mączki drzewnej oraz tworzywa sztucznego, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo pozytywnymi cechami. Deski kompozytowe są znacznie bardziej odporne na negatywne warunki atmosferyczne (promienie słoneczne, mróz, deszcz) oraz są antypoślizgowe. Dzięki ich specyfikacji nie nagrzewają się, dlatego można bez obaw poruszać się po nich boso, nawet w upalne dni. Dodatkowo warto zaznaczyć, że są pozbawione drzazg i sęków.

Montaż tarasu kompozytowego jest bardzo prosty i intuicyjny, ponieważ zazwyczaj producenci sprzedają gotowe systemy do montażu, a my będziemy potrzebować jedynie piły, wiertarki oraz wkrętarki. Co ważne, deski kompozytowe nie wymagają konserwacji. Z uwagi na wzrastającą popularność kompozytu, producenci oferują coraz więcej kolorów oraz faktur desek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *