3 naturalne metody do odstraszania gołębi

ptaki_do_odstraszania_golebii

Jeśli borykasz się z problemem niechcianego towarzystwa gołębi, być może szukasz sposobów na odstraszenie ich ze swojej posiadłości. Gołębie przesiadujące na parapecie mogą hałasować, stresować zwierzęta domowe i zanieczyszczać okna i parapety. Odchody ptaków są toksyczne i mogą przenosić różne choroby. Dlatego warto zastanowić się jak odstraszyć gołębie, nie robiąc im krzywdy?

1. Ptaki do odstraszania gołębi

Jedną z najskuteczniejszych metod jest wykorzystanie sztucznych ptaków jako naturalnego środka odstraszającego. Ptaki są z natury terytorialne i często przylatują na dany obszar i w nich zostają. Jeśli poczują zagrożenie, prawdopodobnie poszukają sobie innego siedliska. Gołębie, widząc ptaka drapieżnego, nawet jeśli nie jest on prawdziwy, nie zbliżą się w jego okolice. Dlatego ptaki do odstraszania gołębi zamontowane na balkonie czy oknie, są jedną ze skuteczniejszych metod odstraszania ptaków.

2. Naklejka na okno

Na rynku znaleźć można także naklejki na okno w kształcie drapieżnego ptaka. Często widuje się takie w miastach, na ekranach dźwiękoszczelnych lub na szklanych barierkach czy innych dużych przezroczystych powierzchniach. Naklejanie naklejek z ptakami zapobiega zderzeniom ptaków się z szybą. Taki wypadek dla wielu ptaków jest śmiertelny.

Naklejki z ptakami skutecznie odstraszają ptaki, dzięki czemu trzymają się ona z daleka od miejsca, w którym widzą takiego drapieżnika. Naklejki pełnią dwie funkcje – zabezpieczają ptaki przed zderzeniem i odstraszają je z naszej posiadłości.

3. Kolce na gołębie

Inną metodą na walkę z ptakami odwiedzającymi parapety, gzymsy czy inne elementy budynku, jest instalacja specjalnych kolców. Zamontowanie kolców sprawia, że gołębie nie mają jak usiąść w danym miejscu, wiec odlecą i poszukają innego.  Tym samym pozbycie się niechcianych latających towarzyszy jest nie tylko bezpieczne, ale też skuteczne.

Ciekawostka

Istnieje kilka rodzajów ptaków, które można wykorzystać do odstraszania gołębi, w tym jastrzębie i sokoły. Mają duże rozpiętości skrzydeł, które pozwalają im latać wysoko nad ziemią, zapewniając onieśmielającą obecność, która często rozprasza pobliskie gołębie i inne mniejsze ptaki.  Specjalnie wyszkolona ekipa sokolników trenuje te zwierzęta do odstraszania ptaków, na przykład z płyty lotniska, aby uniknąć kolizji samolotu z ptakami. 🛫🦆

Podsumowanie

Naturalne metody odstraszania gołębi są skuteczne i bezpiecznie. Niezależnie czy wybierzesz:

  • ptaki do odstraszania gołębi,
  • kolce na gołębie,
  • naklejki z wizerunkiem ptaka drapieżnego

osiągniesz swój cel w sposób ekologiczny i taki, który przyniesie pożądany efekt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *