Zabezpiecz swój dom przed wilgocią

grzyb w piwnicy

Problem wilgoci w piwnicach i innych częściach domu staje się coraz bardziej powszechny. Niestety zaznaczyć należy, że bywa on całkowicie lekceważony i bagatelizowany. W efekcie może dochodzić do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia budynku. Dlatego też tak ważne jest tworzenie odpowiednich warstw hydroizolacyjnych.

Izolacja pionowa i pozioma

Cząsteczki wody, mimo tego, że są tak małe, to mogą wyrządzić naprawdę duże szkody w naszych budynkach. Nawet stosunkowo małe zagrożenie wilgocią może doprowadzić do tego, że powstanie grzyb w piwnicy. Brak hydroizolacji prowadzić może nawet do tego, że zostanie naruszona statyka budynku. Warto wyraźnie podkreślić, że cząsteczki wody mogą trwale niszczyć funkcyjne warstwy tworzące naszą ścianę. Na pierwszy rzut oka zagrożenie może nam się wydawać małe, ale z czasem problem przybiera na sile.

Najlepsza metoda na wilgoć w piwnicy

Podejrzewając wilgoć w piwnicy, często daje się wyczuć charakterystyczną woń stęchlizny lub też dostrzegamy złuszczanie tynku. Nierzadko powstają też małe pęknięcia na ścianach oraz fundamentach. Jest to wyraźna oznaka problemu z nieszczelną hydroizolacją lub jej zupełnym brakiem. Żeby się przed tym ustrzec, należy zadbać o stworzenie skutecznej izolacji. Warto też dodać, że wilgoć w piwnicy to nie jedyny problem. Brak hydroizolacji prowadzi także do szybszego wychładzania budynku, czyli do znacznych strat ciepła. Wiąże się to oczywiście z większymi rachunkami za ogrzewanie obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *