Jak ochronić posesję przed ptakami?

montaż siatek przeciw ptakom

Gołębie i inne ptactwo potrafi skutecznie uprzykrzyć życie właścicielom posesji i mieszkań w miastach oraz wsiach. Tereny nękane przez ptaki są różne, ale sposoby, by sobie z nimi poradzić, zmierzają w jednym kierunku. Szkody, jakie są w stanie wyrządzić, mogą być znacznie poważniejsze niż estetyka naszego dachu. Jak się przed nimi bronić?

Ptasie odchody zawierają związki, które mogą uszkodzić dach oraz elewację w naszym domu niosą za sobą duże straty finansowe i wymagają poważnych napraw. Innym, bardziej dotyczącym ludzi zagrożeniem są bakterie i wirusy, które żyją w ptasich odchodach. Zagrażają one naszemu zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet życiu. Utrata wzroku, zapalenie opon mózgowych, to tylko niektóre choroby, jakich można się nabawić w ten sposób.

Istnieją różne sposoby walki z ptakami. W pierwszej kolejności należy skupić się na czymś, co możemy zrobić sami, a mianowicie nie dokarmiać gołębi. Ptaki przyzwyczajają się do przebywania w miejscach uczęszczanych przez nas, a dodatkowo znika w nich strach przed kontaktem z  ludźmi. Skutkiem jest oczywiście zanieczyszczanie tych miejsc, najczęściej są to dworce i chodniki, ale również prywatne posesje i balkony.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów zwalczania niechcianego ptactwa z naszego otoczenia jest instalacja specjalnych kolców. Wpływają one w sposób bezpośredni na nawyki ptaków, uniemożliwiając im siadanie na parapetach i dachach domów oraz blokowisk. Innym skutecznym rozwiązaniem jest montaż siatek przeciw ptakom. Jest to bardzo dobra metoda zabezpieczenia dachu oraz balkonu przed ptakami. Sprawia, że dostęp niechcianych intruzów na naszą posesję jest niemożliwy.

Wyżej wymienione metody skłaniają ptaki do zmiany swoich ulubionych miejsc i niewykluczone, że walka z nimi będzie dłuższa niż mogło się to wydawać na początku, jednak istnieją typy siatek pozwalające na montaż elementów ochronnych w różnych miejscach budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *