Czym się różni dezynfekcja od dezynsekcji?

dezynsekcja warszawa

Bardzo dużo osób nie wie, jakie różnice są pomiędzy dezynfekcją i dezynsekcją, a część z nich nawet myśli, że jest to jedno i to samo. Tymczasem są to dwie zupełnie inne procedury o różnych zastosowaniach. Wspólnym czynnikiem tych procesów jest dbałość o higienę miejsca zamieszkania lub pracy, jednak jeden z nich zwalcza drobnoustroje, drugi natomiast jest sposobem na pozbycie się owadów.

Dezynfekcja

Inną nazwą dezynfekcji jest odkażanie. Z dezynfekcją na co dzień można spotkać się w placówkach medycznych oraz w zakładach produkujących żywność i leki. Dezynfekować można nie tylko powierzchnie i przedmioty, ale również człowieka (np. przy skaleczeniu dezynfekujemy ranę) oraz wodę. Jednym z jej rodzajów jest także dezynfekcja po śmierci człowieka, ponieważ martwe ludzkie ciało. Do jej przeprowadzania wykorzystywane są różnego rodzaju środki chemiczne lub fizyczne (np. wyparzanie, promieniowanie UV).

Dezynsekcja

Pod pojęciem dezynsekcji kryje się walka z owadami. Bardzo często jest to niezwykle trudne, by wypędzić na dobre insekty z naszego mieszkania. Zazwyczaj są to owady takie jak prusaki, karaluchy, mole i pluskwy, jednak dezynsekcja to także usuwanie gniazd os i szerszeni. Tak jak w przypadku dezynfekcji, również w tym przypadku metody walki z insektami można podzielić na chemiczne oraz fizyczne.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z drobnoustrojami, czy z owadami, najlepszym sposobem na ich zwalczenie jest wezwanie do tego specjalistów, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem oraz wysokiej jakości środkami chemicznymi. Najszybciej taką firmę znajdziemy korzystając z internetu, wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę typu „dezynsekcja Warszawa” i wybrać polecanych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *