Dlaczego warto wybierać zabawki z drewna?

Coraz częściej ze sklepowych półek wybieramy zabawki wykonane z drewna a odrzucamy te plastikowe. Chociaż drugie są chociażby z wyglądu bardziej atrakcyjne to stawiamy dzisiaj na prostotę a przede wszystkim bezpieczeństwo naszych dzieci.

Okazuje się, że zabawki plastikowe, niestety bardzo często są słabej jakości, nie posiadają też żadnych certyfikatów. Wątpliwe jest ich pochodzenie, posiadają małe bądź ostre elementy, które mogą być wręcz niebezpieczne dla dziecka. Co więcej, zabawki z plastiku są najczęściej kolorowe jednak nigdy nie wiemy, czy farba, którą zostały pomalowane jest ekologiczna. Pamiętajmy również, że świecące czy grające gadżety bardzo szybką znudzą się dziecku bowiem absolutnie nie wpływają na jego wyobraźnię.

Drewniana tęcza Grimms

Zabawki z drewna są doskonałą alternatywą. Są nie tylko w pełni ekologiczne, ale i bezpieczne dla naszego dziecka. Te, które znaleźć można w sklepie dla dzieci są najczęściej jednoelementowe bądź nie posiadają małych elementów ani takich, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Zabawki drewniane są naturalne a jeśli zostają pomalowane to tylko farbą ekologiczną.

Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego powinniśmy sięgać po zabawki drewniane dobierając przedmioty mające służyć naszym dzieciom. Zabawki tego rodzaju doskonale wpływają na wyobraźnię i mogą służyć przez wiele lat. Są również bardzo trwałe, praktycznie nie ulegają zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *