Jak dobrać wycieraczki do szyb?

Dobra widoczność w czasie podróży to kwestia priorytetowa, bo wpływa na bezpieczeństwo nie tylko samego kierowcy, ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. O odpowiednią czystość przedniej szyby, która to pełni w tej kwestii strategiczne znaczenie dbają wycieraczki do szyb. Warto więc wybrać te dobrej jakości i w odpowiednim modelu, by działały w pełni sprawnie.

Przede wszystkim, warto wiedzieć, że wycieraczki do szyb (zobacz) należy zmieniać nie tylko natychmiast w wyniku powstałej w ich elementach usterki, ale przynajmniej raz w roku – te po prostu się zużywają podczas częstej eksploatacji. To optymalny czas dla wycieraczek bardzo dobrej jakości, te z niskiej półki cenowej mogą zepsuć się znacznie szybciej a nawet od razu po założeniu, mogą nie działać w pełni sprawnie.

Co ważne, wycieraczki zawsze należy dobierać odpowiednio do rodzaju samej szyby i modelu auta. Dobrym rozwiązaniem będą pióra magnetti, które dopasowują się do większości kształtów. Najlepszym opcją jest udanie się do sklepu z akcesoriami motoryzacyjnymi. Jeśli zaś wycieraczki wymieniamy po raz kolejny i doskonale wiemy, jaki model chcemy nabyć, możemy zrobić to choćby przez internet.

One Comment on “Jak dobrać wycieraczki do szyb?”

  1. dobór wycieraczek zawsze był dla mnie mega problemem, wiele razy kupowałam takie, które później nie pasowały do mojego samochodu ;/ ale ostatnio korzystam z apki visee mobile i jest o wiele łatwiej, a ich wycieraczki dobrze się sprawdzaja 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *