Jak objawia się suchość pochwy?

Uczucie napięcia, swędzenie pochwy i spory dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności może wiązać się z przykrą dolegliwością, jaką jest suchość pochwy. Bagatelizowanie tego rodzaju problemu przyczynia się bardzo szybko do odczuwania bólu nie tylko podczas stosunku płciowego, ale nawet w czasie chodzenia.

Przyczyny tego intymnego problemu są różne. Do takich zaliczyć można nieodpowiednią higienę, okres połogu, przekwitania, stosowanie leków wywołujących właśnie takie objawy czy stany zapalne pochwy. Suchość pochwy to wtedy tylko jeden z objawów, najczęściej dochodzi do tego zaczerwienienie, świąd, pieczenie, nieprzyjemny zapach i nadmierna wydzielina o nietypowym zabarwieniu.

Na szczęście, tego rodzaju dolegliwości można skutecznie zwalczyć. W pierwszej kolejności należy jednak zdiagnozować przyczynę suchości a potem zacząć ją niwelować. Objawy towarzyszące, takie jak swędzenie pochwy, zwalczą bardzo szybko żele łagodzące bądź maści – już po kilku dniach kobieta odczuje ogromną ulgę.

Pamiętajmy, że chociaż skuteczne środki dostępne są w aptece bez recepty to zawsze warto zasięgnąć porady specjalisty, w tym przypadku ginekologa.

One Comment on “Jak objawia się suchość pochwy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *