Jak usuwać gołębie odchody na samochodzie?

golebie odchody

Nie da się ukryć, że nasze auta praktycznie cały czas narażone są na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Osadza się na nich nie tylko kurz i brud uliczny, ale są to niejednokrotnie substancje pochodzenia roślinnego, które powstają na przykład w wyniku parkowania pod drzewami czy atmosferycznego ? szkodliwe dla karoserii są na przykład kwaśne deszcze czy duży upał. Trzeba również wspomnieć o szkodnikach, takich jak gołębie czy umyślnym brudzeniu auta przez osoby trzecie.

Okazuje się, że szampony samochodowe nie zawsze dają sobie radę z licznymi zabrudzeniami, nie zawsze pomaga również automatyczna myjnia. W przypadku silnych i toksycznych zabrudzeń, które wręcz wżerają się w lakier samochodu konieczna jest ingerencja specjalnymi środkami.

Przykładem mogą być gołębie odchody, które najlepiej usuwać, kiedy te nie zdążą jeszcze zaschnąć. Wtedy przydaje się zwilżona wodą ściereczka. Inaczej rzecz ma się kiedy tego rodzaju zanieczyszczenia na samochodzie zaschną. Wtedy warto użyć mokrej ściereczki nasączonej octem bądź kwaskiem cytrynowym. Warto również zaopatrzyć się w specjalną gąbkę do polerowania lakieru ? pamiętajmy, że ptasie odchody mogą trwale go zniszczyć bowiem zawierają żwir i liczne toksyny. Aby zapobiec tego rodzaju zanieczyszczeniom należy unikać parkowania pod drzewami i elewacjami budynków, chyba, że jest na nich zamontowany Birdsystem ? to system kolców, który skutecznie zapobiega przesiadywania ptactwa na budynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *