Jaką rolę wychowawczą pełni przedszkole?

przedszkole Bemowo

Przedszkole już dawno przestało pełnić funkcję „przechowalni”, gdzie bezpieczeństwo i nadzór znajdowały dzieci pod nieobecność dorosłych. Dzisiaj, realizuje się w nich odpowiednie programy edukacyjne, które wpływają na poziom kształcenia maluchów i rozwój ich osobowości. Nie da się ukryć, że placówka przedszkolna odgrywa ogromnie ważną funkcję wychowawczą i chociaż to do rodziców należy obowiązek wpajania dzieciom najważniejszych wartości to nie da się ukryć, iż właśnie w przedszkolu spędzają większość każdego dnia.

To tutaj kształtują swoją samodzielność, ciekawość świata, poznają reguły odpowiedniego funkcjonowania w społeczeństwie. Przedszkolaki doświadczają w przedszkolach rozmaitych emocji, uczą się zdrowej rywalizacji czy pracy zespołowej. Co ważne, jak potwierdzają pedagodzy zatrudnieni w przedszkole Bemowo, jedną z najważniejszych wychowawczych funkcji przedszkola jest odpowiednie przygotowanie dzieci do pójścia do szkoły. Chodzi tutaj zarówno o ich rozwój intelektualny jak ten fizyczne.

Na tym rola przedszkola się nie kończy. Wiele placówek robi o wiele więcej aniżeli wyrażają to obowiązki wytyczone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Warto zaznaczyć, że liczne przedszkola organizują na przykład zajęcia dodatkowe, by móc rozwijać zdolności i zainteresowania swoich wychowanków. Nie jest to obowiązkowe natomiast bierze się tutaj przede wszystkim pod uwagę jak najlepszy rozwój każdego przedszkolaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *