Gdzie kupić zabawki w Warszawie?

Supermarkety, osiedlowe sklepiki, bazary, autoryzowane butiki, wymiana pomiędzy mamami aż wreszcie sprzedaż online – to właśnie większość możliwości nabywania zabawek dla najmłodszych. Ale gdzie kupować tego rodzaju gadżety, by rzeczywiście były one dobrej jakości i spełniały swoją rolę? O ile w małych miejscowościach takich możliwości może nie być wiele, to patrząc na ogrom Warszawy i rozwiniętej tutaj branży, można śmiało stwierdzić, że zabawkę dla malucha kupimy na każdym rogu – wystarczy zajrzeć do kiosku czy wybranego sklepu z ogólnym asortymentem koło domu.

Nie wszyscy jednak proponują zabawki dobre gatunkowo. Ich jakość będzie na pewno wątpliwa wtedy, gdy tego rodzaju przedmioty dostępne są tylko jako dodatkowy asortyment lub na targowiskach. Właśnie dlatego, rodzice wybierają najczęściej typowe sklepy z zabawkami, ewentualnie supermarkety. To właśnie w nich mogą liczyć na dobrą cenę, ale już nie zawsze dobrą jakość. Wybierzcie się kiedyś do tego typu obiektu i zerknijcie na metki pierwszych kilku wybranych zabawek. Z łatwością zauważycie, że większość z nich pochodzi z Chin, co nie wróży dobrze. Od dawna wiadomo, że chińskie zabawki to po prostu buble, wykonane z marnych surowców. Ponadto, sprawdzono, że nawet co czwarta zabawka pochodzenia chińskiego zawiera szkodliwe dla zdrowia dzieci substancje. Wiele z nich zawiera też małe lub ostre elementy, które są dla maluchów zwyczajnie niebezpieczne. Czy na pewno warto dawać je dzieciom do zabawy? Nie sądzę.

Wieża balansująca dla dziecka

Dobrym rozwiązaniem i z całą pewnością oszczędnym jest wymiana zabawek pomiędzy dziećmi. Na osiedlowym placu zabaw zapewne jest sporo dzieci w wieku Twojej pociechy więc pozostaje jedynie skontaktować się z ich rodzicami i zaproponować takie rozwiązanie. Oczywiście tylko wtedy, gdy zabawki są w pełni sprawne i w 100% spełniają swoją rolę. Jeśli „transakcja” dojdzie do skutku, dziecko może cieszyć się nowym podarunkiem a nam pozostają niemałe oszczędności w portfelu. Sprawdź taką wieżę tu: https://raczkujemy.pl/pomoce-dydaktyczne/dopasowywanie-ukladanki/gra-zrecznosciowa-balansujaca-wieza-goki/

Zabawki sensoryczne

Sporo osób zamawia również gadżety tego rodzaju przez internet. To gwarancja niższej ceny i komfort realizacji zakupów o dowolnej porze dnia i nocy. Jedyną wadą jest brak możliwości sprawdzenia zamawianego towaru – zawsze istnieje jednak możliwość zwrotu produktu, jeśli tylko nie spełnia on oczekiwań kupującego.

W stolicy nastał też nowy trend. O ile jeszcze kilka lat temu to supermarkety i dyskonty wypierały w rynku lokalnych właścicieli niewielkich sklepów tak teraz coraz bardziej docenia się takie inicjatywy. Dużo bardziej świadomi są też sami rodzice, którzy coraz częściej zaglądają do małych sklepów, ale takich, które posiadają w swojej ofercie niezwykle wyselekcjonowany asortyment. Właściciele takich obiektów stawiają na jakość a nie ilość i chociaż zabawki może i są u nich nieco droższe to na pewno znacznie lepsze, patrząc na samo bezpieczeństwo i możliwość rozwoju dzieci. Co więcej, prywatni przedsiębiorcy są w stanie zaoferować zabawki nie zawsze dostępne w sklepach sieciowych. Nawiązują współpracę z lokalnymi producentami, często wspierają produkcję polską (nie chińską) lub sprowadzają jakościowe zabawki z zagranicy. Są też w stanie realizować indywidualne zamówienia swoich klientów, dzięki czemu budują ich lojalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *