Nowoczesna zabawa dzieci, która rozwija

podłoga interaktywna cena

Okazuje się, że również nowoczesne propozycje producentów zabawek, mogą mieć korzystny wpływ na rozwój najmłodszych. Chociaż rzeczywiście duży zbiór interaktywnych zabawek nie ma dobrego wpływu na dzieci, to jednak można wyróżnić kilka produktów, które wykorzystują innowacyjną technologię, a jednocześnie rozwijają tych, którzy bawią się przez większość dnia.

Eksperci już dawno potwierdzili, że to nauka poprzez zabawę ma najlepszy wpływ na dziecko, jest najlepiej zapamiętywana i rozumiana. Chodzi o to, by najmłodsi nabywali swoje umiejętności w sposób przyjemny, a nie traktowali wykonywanych czynności jako przymus. Istnieją zabawy, które łączą rozwój motoryki ruchowej, ale też umiejętności społeczne czy nabywanie konkretnej wiedzy.

Przykładem nowoczesnej zabawy, która jednak wyróżnia się multum korzyści dla dzieci, jest projektor interaktywny. Tzw. magiczny dywan to doskonała rozrywka, którą najmłodsi wprost uwielbiają. Na podłodze wyświetlane zostają rozmaite gry, które można dobierać odpowiednio do wieku dzieci, poziomu ich rozwoju czy też zainteresowań. Projektor pozwala grać w gry, w których najważniejszym czynnikiem jest sprawność fizyczna, współpraca z rówieśnikami, ale też nauka liczenia, koncentracja uwagi, proces zapamiętywania albo nauka języka obcego.

Magiczny dywan jest coraz bardziej powszechny. Na początku był atrakcją na salach zabaw czy w centrach handlowych. Dzisiaj coraz więcej placówek, takich jak domy kultury, świetlice, przedszkola czy szkoły mają świadomość, jak pozytywny wpływ na uczniów ma podłoga interaktywna. Cena takiej zabawy nie jest wysoka, jeśli pod uwagę weźmiemy korzyści, jakie niesie połączenie tego rodzaju zabawy z nauką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *