Po co nam owłosienie?

Lightsheer desire

Natura obdarzyła nas włoskami, które wyrastają praktycznie na każdej partii ciała. Na ludzkim ciele jest dosłownie kilka miejsc, które nie zostały obdarzone owłosieniem. Czy wiesz, po co nam włosy, które dzisiaj uznajemy przeważnie za zbyteczne? Okazuje się, że stanowią o naszej atrakcyjności jedynie te, które wyrastają na naszych głowach. W innych miejscach raczej chcemy się ich pozbyć.

Obecny kult piękna jasno wskazuje na trendy, zgodnie z którymi ludzkie ciało ma być pozbawiona włosów wszędzie oprócz głowy. Za atrakcyjną uznaje się idealnie gładką skórę, a pozostawione owłosienie na nogach, pod pachami czy w okolicach bikini jest wręcz uznawane za spore zaniedbanie i niechlujstwo. To zresztą dlatego tak staramy się wykorzystywać najnowocześniejsze metody depilacji, które pozwalają nam pozbywać się niechcianych włosów na długi czas. Przecież ich usuwanie nierzadko staje się pracą żmudną i czasochłonną. Coraz częściej korzystamy też z depilacji laserowej, na przykład przy zastosowaniu Lightsheer desire, dzięki któremu w sposób całkowicie bezpieczny pozbywamy się włosów z wybranej partii ciała raz na zawsze. Te nie odrastają już nigdy więcej.

Okazuje się, że dzisiaj włosy nie są nam do niczego potrzebne. Niektórzy traktują je jako niechcianą pamiątkę po przodkach. Rzeczywiście, natura obdarzyła kiedyś ludzi włoskami nie bez powodu. Miały stanowić ochronę dla skóry. Miały zapewniać też regulację temperatury, zabezpieczać przed zimnem albo wręcz przeciwnie, poparzeniami słonecznymi delikatnej skóry. Włosy miały też ochraniać przed infekcjami, zapobiegały przedostawaniu się drobnoustrojów. Co ciekawe, niegdyś świadczyły o atrakcyjności seksualnej, a pot, jaki na nich pozostawał (na przykład pod pachami), traktowany był jako feromon.

Dzisiaj nikt już nie pamięta o pierwotnej funkcji owłosienia. W czasach, w których mamy możliwość korzystania z doskonałej jakości ubrań oraz kosmetyków pielęgnacyjnych i zachowujemy o wiele większy komfort higieniczny codziennego życia, włosy nie są nam już potrzebne. Staramy się ich pozbywać, bo niekorzystnie wpływają na naszą atrakcyjność. Są też powodem znacznego dyskomfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *