Bezbolesne metody usuwania owłosienia

Depilacja jest bez wątpienia jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych w przypadku kobiet. Te pozbywają się zbędnego owłosienia nie tylko latem, ale w ciągu całego roku bowiem obecne kanony piękna propagują ciało gładkie, bez jakiegokolwiek zarostu w miejscach niepożądanych. Tym samym depilacja dotyczy zarówno okolic pach, bikini jak i kończyn dolnych, niektóre kobiety borykają się także z niekorzystnym wąsikiem.
Okazuje się jednak, że zabieg ten jest coraz częściej kłopotliwy ? przede wszystkim ze względu na czasochłonność i ból. Kobiety nowoczesne, niemające zbyt dużo wolnego czasu decydują się na bolesne usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy wosku. Spora jednak liczba narzeka na silny ból a zabiegi tego rodzaju trzeba wykonywać średnio raz w miesiącu. Inne wybierają niebolesne golenie tradycyjną maszynką, jednak wtedy zabieg musi być wykonywany nawet co kilka dni. Jak widać w tych przypadkach, metody usuwania są różne, ale nie do końca odpowiednie dla kobiet.
Dobrym rozwiązaniem na trwałe usuwanie owłosienia, bez bólu i na zawsze jest depilacja laserowa. Zabieg ten nie jest bolesny bowiem na poszczególne partie ciała nakłada się chłodzący żel. Co więcej, wystarczy kilka zabiegów, by włoski zniknęły bezpowrotnie. Jak przyznają specjaliści z gabinetu dermatologicznego Wasylkowscy, w którym wykonuje się tego rodzaju depilację, ryzyko ponownego pojawienia się owłosienia dotyczy jedynie wąsika a wpływ na to mają zaburzenia hormonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *