Jak leczyć żylaki – najlepsze sposoby

Okazuje się, że żylaki, które raz powstały należy bezwzględnie usuwać. Na nic zdają się maści, kremy czy cudowne żele. Oczywiście, pomogą one zapobiegać pojawianiu się kolejnych blizn natomiast nie zniwelują tych, które już powstały.

Tak naprawdę istnieją dwie skuteczne metody na usuwanie żylaków. To zabiegi laserowe oraz operacje chirurgiczne.

Laserowe usuwanie żylaków pozwala na pozbycie się tych mało estetycznych zmian na kończynach dolnych nieinwazyjnie. Oznacza to, że po zabiegu nie pozostają żadne blizny. Co więcej, nie dochodzi tutaj do uszkodzenia skóry a pacjent nie jest nawet hospitalizowany, po zabiegu wraca do domu a już kolejnego dnia może normalnie funkcjonować.

Operacje chirurgiczne to metoda powszechnie stosowana niegdyś jednak dzisiaj coraz częściej się z niej rezygnuje. Wszystko dlatego, że po operacjach mogą wystąpić powikłania, zawsze również pacjent musi przebywać w szpitalu. Co niekorzystne, po operacji zawsze pozostają niekorzystne blizny.

Jak więc widać, leczenie żylaków może być skuteczne i proste. Właśnie dlatego należy podejmować się tychże zabiegów od razu po pojawieniu się żylaków. Dzięki temu nie będą pojawiać się powikłania a schorzenie nie będzie się pogłębiać. Pamiętajmy, że żylaki mogą być bardzo groźne ? to nie tylko źle wyglądające fioletowe czy niebieskie bruzdy, ale również szereg dolegliwości. Żylaki mogą boleć, mogą również pojawiać się obrzęki. Trzeba też pamiętać, że nieleczone mogą doprowadzić do zakrzepów lub zatorów a te mogą doprowadzić nawet do śmierci chorego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *