Bezpieczne metody przedłużania paznokci

Dłonie są naszą wizytówką. Dbałość o wrażliwą, delikatną skórę, ale też płytkę paznokci jest więc priorytetem. Zgodnie z kanonem obowiązującego piękna, hitem są długie paznokcie pomalowane lakierem w modnym kolorze z domieszką sporej ilości ozdób i wzorków. Niestety, nie każda kobieta może pochwalić się naturalnymi paznokciami o optymalnej długości. Niektóre natura obdarzyła zbyt skromnie, przez co płytka paznokci jest cienka, podatna na rozdwajanie i łamanie. Z pomocą przychodzą stylistki paznokci, które oferują dzisiaj całkowicie bezpieczne metody, dzięki którym dłonie mogą być zawsze obdarzone paznokciami o idealnej długości i formie. Wystarczy dobrać odpowiednią technikę, by móc każdego dnia cieszyć się wyjątkowym manicure.

Do najbardziej popularnych technik zalicza się przedłużanie paznokci żelem bądź akrylem, który nakładany jest bezpośrednio na płytkę paznokcia przy wykorzystaniu szablonu, którym formuje się kształt i długość każdego paznokcia. Coraz rzadziej stosuje się już sztuczne tipsy, czyli imitację długich paznokci. Ta metoda, chociaż równie bezpieczna, jak inne wyżej wymienione, to nie jest tak trwała, jak akrylowe bądź żelowe  przedłużanie paznokci.  Najlepszym sposobem jest manicure hybrydowy. Warszawa, ale też inne miasta w naszym kraju dysponują ogromną ilością profesjonalnych gabinetów, w których taki manicure można zrealizować według indywidualnych potrzeb.

Co ważne, warto obalić mit, zgodnie z którym przedłużanie paznokci może przyczynić się do powstania chorób onkologicznych. Zarówno lampy, które stosowane są celem utwardzenia materiału, który tworzy nową płytkę, jak i same surowce i lakiery wykorzystywane do ozdabiania paznokci są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Nawet jeśli lampa wydziela niekorzystne promieniowanie, to w śladowej ilości. Lakiery najnowszej generacji zawierają zaś tylko składniki, które nawet w minimalnym stężeniu nie mają negatywnego wpływu na zdrowie.

Aby mieć gwarancję profesjonalnie wykonanego zabiegu, nie tylko zgodnie z najnowszymi trendami czy estetyką wyglądu dłoni, ale też zasadami zachowania higieny i sterylności, warto wybierać tylko renomowane salony, w których stylizacją paznokci zajmują się specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *