Najlepsza podłoga do łazienki

posadzki żywiczne

Jeszcze do niedawna w łazienkach na podłodze królowały płytki ceramiczne. Dzisiaj te odchodzą już do lamusa, a na ich miejsce wkraczają posadzki żywiczne. Wszystko dlatego, że właśnie ten rodzaj podłogi jest odporny na wszelkie czynniki, które są charakterystyczne właśnie dla łazienek. To przestrzeń, która wymaga specjalnego wykończenia i wyposażenia, bo panują w nim wyjątkowe warunki.

Przede wszystkim podłoga w łazience musi być odporna nie tylko na delikatną wilgoć, ale też wodę. Ma być antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości. Oczywiste jest również to, że taka podłoga musi być odporna na pękanie, rysowanie, ścieranie czy duży ciężar. Wylewki epoksydowe posiadają wszystkie te atuty, przecież do tej pory stosowano je przede wszystkim w fabrykach czy warsztatach samochodowych i w tamtych warunkach sprawdzały się doskonale.

Warto zwrócić też uwagę na to, że wylewki żywiczne udaje się dzisiaj dopasowywać do danej aranżacji, wystroju, stylu. Wszystko dlatego, że można ją barwić na wszelkie kolory, a nawet dodawać drobinki kwarcu, dzięki czemu podłoga pięknie się mieni. Z żywicy można układać rozmaite formy, dzięki czemu na podłodze tworzy się fantastyczne wzory 3D – takie coraz częściej stosuje się na przykład w restauracjach, chociaż odważni inwestorzy decydują się na nie również w przestrzeniach prywatnych.

Jedno jest pewne. Podłoga z żywicy jest uniwersalna i doskonale nadaje się do warunków, jakie panują w domowej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *