Kolory wnętrz w 2020 roku

architekt wnętrz Białystok

Czy wiesz, że światowi projektanci wnętrz każdego roku wyznaczają najmodniejsze kolory, jakie mają królować w prywatnych aranżacjach nieruchomości mieszkalnych? Na najbliższy rok zaplanowali, że hitem będzie szary błękit, tym samym wszyscy, którzy już teraz planują wykończenie domu albo zmianę jego wizerunku, powinni wziąć pod uwagę materiały i elementy wyposażenia przestrzeni właśnie w tej tonacji.

Okazuje się, że nie tylko szarości nadal będą w trendach. Warto wybierać też beże, złoto, butelkową zieleń, łososiowy róż, barwę miedzianą z czernią albo miętę. W nadchodzącym roku modne będzie też wzornictwo, przede wszystkim takie, które nawiązuje do natury oraz to etniczne – potwierdza architekt wnętrz. Białystok, Kraków, Wrocław czy Warszawa, bez względu na lokalizację budowy nieruchomości, na terenie całej Polski panują podobne trendy w temacie wystroju wnętrz.

Kolory wnętrz warto dobierać do stylu, w jakim urządzone ma być mieszkanie. Ten nowoczesny lubi ponadczasową, funkcjonalną biel. Styl loftowy uwielbia surową szarość, złoto, miedź i czerń, a retro przewiduje naturalny kolor drewna w połączeniu z bielą. Podobne barwy królują w przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawskim, a szary błękit, o którym wspomnieliśmy na początku, jest do takich aranżacji wręcz idealny.

Pamiętaj, że bez względu na to, jaki kolor wybierzesz w ramach elementów dekoracyjnych we własnych „czterech kątach”, nie moda jest najważniejsza, ale indywidualny gust. Mieszkanie ma być naszą oazą, w którym mamy odpoczywać i po prostu czuć się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *