Czy powinieneś zapisać dziecko do terapeutycznego punktu przedszkolnego?

Niepubliczny punkt przedszkolny Wilanów

Terapeutyczny punkt przedszkolny to idealne miejsce dla dzieci, mające autyzm, zespół Aspergera bądź całościowe zaburzenia rozwoju. Dzieci mają tam możliwość w bezpiecznym i otwartym środowisku rozwijać się zarówno społecznie, jak i poznawczo. Jakie są główne korzyści z terapeutycznego punktu przedszkolnego?

Każdy rodzic, mający dziecko z wyżej wskazanymi trudnościami zdaje sobie sprawę jak ważna jest terapia i systematyczna praca z dzieckiem, dzięki której w przyszłości będzie znacznie bardziej zaradne i samodzielne. Jednocześnie, większość rodziców staje przed problemem w postaci posłania malucha do przedszkola. Typowe publiczne przedszkole nie zawsze jest odpowiednim miejscem dla dzieci z różnymi zaburzeniami, ponieważ nie mają one tam warunków do pracy, najczęściej nawet nie są w stanie skupić uwagi na zabawach i zajęciach proponowanych przez niewykwalifikowane przedszkolanki. Sytuacja w terapeutycznym punkcie przedszkolnym jest zupełnie inna – grupy z dziećmi są tu znacznie mniejsze, a doświadczone terapeutki nie tylko czuwają nad maluchami, ale przede wszystkim organizują zajęcia w taki sposób, aby dzieci wyniosły z nich jak najwięcej korzyści, a w pierwszej kolejności przyswoiły prezentowany materiał.

Niepubliczny punkt przedszkolny Wilanów

Faktem jest to, że w omawianym temacie trzeba sięgnąć po usługi prywatnych ośrodków. Z drugiej strony, można jednak liczyć na w pełni profesjonalne i rzetelne wsparcie. Najczęściej rekomendowane miejsca nie podchodzą jednak do swojej pracy jakby były firmami – takie punkty terapeutyczne to przede wszystkim placówki tworzone przez ludzi z pasją i sercem do dzieci. Bezpieczeństwo połączone z ogromną wartością dydaktyczną i terapeutyczną to największy walor, jaki niesie ze sobą każdy dobry ośrodek terapeutyczny oraz działający przy nim punkt przedszkolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *