Jak długo dusza utrzymuje się w ciele po śmierci?

sprzątanie po zgonach

Czy wierzysz w zjawiska paranormalne? Czy duchy naprawdę istnieją? Co dzieje się z naszą duszą po śmierci? To tylko kilka pytań zagadek, na które nie ma naukowych, potwierdzonych odpowiedzi. Są tylko domysły albo doświadczenia osób żyjących, których nie da się wytłumaczyć w inny, logiczny sposób.

Bez względu na to, czy wierzymy w życie po śmierci, musimy uznać, że w momencie zgonu, ciało pozostaje jedynie fizyczną materią, ale przecież pozostaje jeszcze dusza. Niektórzy uznają, że ta ulatuje z ciała natychmiast po ustaniu pracy serca, inny sądzą, że może trwać w ciele jeszcze kilka dni, a nawet do momentu pochówku. Każda z tych teorii przedstawia kilka argumentów, natomiast nikt nie wie, jak jest naprawdę. Niezależnie od wierzeń, ciało fizycznie zostaje na ziemi i należy je pochować oraz postawić nagrobek. Grób bliskiej osoby i widok kamiennej płyty często skłania do refleksji co się stało z duszą zmarłego?

nagrobki kobylka

O swoich doświadczeniach z duchami opowiadają osoby prowadzące zakłady pogrzebowe, ci, dla których sprzątanie po zgonach jest zawodowym obowiązkiem albo po prostu bliscy osoby zmarłej. Najbardziej wiarygodne są jednak opowieści tych, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Ci w większości uznają, że dusza natychmiast opuszcza ciało i idzie w kierunku światła, a stan ten jest tak błogi, że trudno wrócić do realnego świata.

Oczywiście, nie mamy pewności, jak jest naprawdę, a każdy wierzy w to, co chce. Pewne jest, że nasza dusza musi znaleźć odpowiednie miejsce. Warto przy tym dodać, że specjaliści, którzy od lat zajmują się tym tematem, przyznają, że dusza człowieka może opuszczać ciało nie tylko w momencie śmierci, ale także w czasie snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *