Co jest modne w 2022 roku – trendy we wnętrzach

blog o wnętrzach

Czy wiecie, że w zakresie projektowania i urządzania wnętrz występuje sezonowość trendów, dokładnie tak samo, jak w przypadku mody odzieżowej? Okazuje się, że najlepsi architekci niemalże co kilka miesięcy serwują nam nowe pomysły na aranżacje. Co ciekawe, wnętrza można urządzać dzisiaj w dogodnym stylu, nowoczesnym, klasycznym, retro czy modernistycznym i w każdym z nich co i rusz pojawiają się nowinki dotyczące nowych elementów wystroju.

Gdzie szukać inspiracji?

Dzisiaj mamy łatwy dostęp do publikacji, które prezentują najnowsze trendy projektowania domowych przestrzeni. Doskonałym medium jest internet – w sieci powstał już niejeden blog o wnętrzach, który traktuje o modnych rozwiązaniach dla domów i mieszkań. Kolejne inspiracje znaleźć można na rozmaitych portalach, serwisach społecznościowych i forach.
W każdym przypadku warto dobierać wszelkie elementy wystroju nieruchomości zgodnie z indywidualnymi preferencjami i własnym gustem. Pamiętajmy, że trendy są chwilowe, moda przemija, a my musimy stworzyć we własnym „gniazdku” idealną strefę komfortu, a nie przestrzeń na pokaz.

Hity współczesnych aranżacji

Nie ma wątpliwości, że już od kilku sezonów króluje kolor szary oraz ponadczasowa biel. Takie połączenie wydaje się już być uniwersalne i to na takie odcienie stawia najwięcej osób, które remontują bądź urządzają swoje pierwsze mieszkania. Modne kolory to również czerń, złoto, miedź i pastele, na przykład mięta i pudrowy róż.

Nie tylko kolory dyktują modę we wnętrzach. To również materiały, z których wykonane są poszczególne elementy wystroju. W trendach jest dzisiaj naturalne drewno, ale też kamień, cegła, szkło czy konstrukcje żeliwne.
Stawia się na minimalizm i pełną funkcjonalność, chociaż wiele zależy od wybranego stylu. W aranżacjach klasycznych czy tych retro nie brakuje dodatków, takich jak poduchy, pledy, wazony czy lustra i obrazy. Zawsze modne i to bez względu na styl są też grafiki i drukowane plakaty.
Polacy coraz chętniej urządzają mieszkania w stylu skandynawskim, ale decydują się też na odważne rozwiązania, zgodne ze stylem loftowym czy boho. Niezwykle modny staje się eklektyczny misz masz, natomiast w jego przypadku tzw. artystyczny nieład musi być naprawdę dobrze przemyślany, by nie stworzyć namiastki kiczu.

Wnętrza zgodne ze stylem życia

Urządzając własne „M”, należy brać pod uwagę nie tylko panującą modę, ale przede wszystkim codzienny styl życia. Niektórzy chcą stworzyć przytulne miejsce do relaksu, inni minimalistyczne, ale w pełni funkcjonalne i nowoczesne wnętrze do komfortowej aktywności. Niektórzy zaś traktują mieszkanie jako miejsce do spania i zupełnie nie przywiązują się do znajdujących się w nim przedmiotów. Pewne jest natomiast, że światowe trendy mają być dla nas wskazówką, a nie stanowić jedyny wyznacznik. Zawsze warto łączyć klasyczną, uniwersalną podstawę z modnymi w danym sezonie dodatkami, które wraz z mijającym trendem łatwo można zmienić. Nie wszystkie elementy zgodne ze światowym designem są wygodne i nadają się do wieloletniego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *