Jak pozbyć się gołębi z balkonu w sposób dla nich bezpieczny?

odstraszanie gołębi

Mieszkańcy dużych miast często muszą zmagać się z istną plagą gołębi, które niszczą balkonowe ozdoby, a także zanieczyszczają teren. Regularne ich odstraszanie nie zawsze przynosi skutek, dlatego warto zastanowić się nad wykorzystaniem sprawdzonych metod, przygotowanych przez specjalistów.

Warto jednak zastanowić się, czy wybierane przez nas sposoby nie stanowią zagrożenia dla ptaków. Co prawdą mogą one być uciążliwe, jednak nie oznacza to, że możemy robić im krzywdę. Na szczęście odstraszanie gołębi wcale nie musi odbywać się w ten sposób. Na rynku znaleźć można wiele produktów z jednej strony skutecznych, a z drugiej w pełni bezpiecznych.

Spośród nich wymienić można chociażby naklejki przedstawiające sylwetki ptaków drapieżnych, które możemy przykleić na przykład na powierzchniach szklanych. Pełnią one dwie funkcje. Nie tylko odstraszają gołębie, ale również chronią ptaki przed kolizją z elementami, które są dla nich niewidoczne.

W podobny sposób wykorzystana może zostać figurka ptaka drapieżnego, montowana na balkonie (najlepiej ją zawiesić, by imitowała ruch ptaka). Sposoby na gołębie obejmują również zastosowanie specjalnych siatek oraz kolców – oczywiście takich, które nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia.

Jak widać, jest w czym wybierać. Zanim więc zaczniemy łykać tabletki na uspokojenie, warto zastanowić się nad wyborem skutecznych metod, dzięki którym pozbędziemy się problemu, jakim bez wątpienia są gołębie na balkonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *