Kiedy warto stosować podesty ruchome?

Niemal przy każdym rodzaju prac, jakie odbywają się na wysokości zobaczyć możemy podesty ruchome. Te służą do wznoszenia pracowników na określona wysokość. Można śmiało powiedzieć, że zastępują tradycyjne rusztowania.

Kiedy więc warto je stosować? Z całą pewnością podesty ruchome przydają się do prac na wysokości, które odbywają się na niewielkim obszarze bądź w miejscach trudno dostępnych. Podesty tego rodzaju, czyli tzw. zwyżki są przydatne również zawsze wtedy, gdy prace są krótkotrwałe bądź przebiegają na różnych wysokościach ? podesty mogą dowolnie zmieniać wysokość, na jakieś znajdzie się pracownik.

Właśnie dlatego w wielu przypadkach rozstawianie tradycyjnych rusztować jest zwyczajnie nieopłacalne. Nie dość, że te zajmują spory obszar powierzchni to samo ich rozstawienie jest pracochłonne.

Pamiętajmy jednak, że osoby, które chcą obsługiwać podesty ruchome muszą uprzednio odbyć profesjonalny kurs na zwyżki i tylko w ten sposób zdobędą uprawnienia. Co więcej, aby urządzenie to mogło być dopuszczone do pracy musi posiadać aktualny przegląd w autoryzowanym serwisie, takim jak Gizo. Nawet najmniejsza usterka musi być naprawiona zanim podest ruchomy zacznie swoją pracę. Warto również wiedzieć, że zwyżki są coraz częściej wykorzystywane bowiem firma nie musi posiadać ich na własność. Z powodzeniem można je wynajmować na określony czas, potrzebny do przeprowadzenia odpowiednich prac remontowych, instalacyjnych czy naprawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *