Lista rzeczy do zabrania do szpitala przed porodem

lista rzeczy do zabrania do szpitala przed porodem

Przygotowanie się do porodu jest dla każdej kobiety poważnym wyzwaniem. Odbywa się ono w wielu aspektach – fizycznym, psychicznym, ale także i materialnym. Gdy idzie o ten ostatni, dobrze jest przygotować sobie listę rzeczy, które będą niezbędne podczas pobytu w szpitalu.

Dokumenty

Kwestią absolutnie zasadniczą są dokumenty. Bez nich tak naprawdę niewiele da się załatwić podczas pobytu w szpitalu. Otóż potrzebne będą dowód osobisty, akt ślubu – jeżeli dowód nie został jeszcze zmieniony, aktualna książeczka ubezpieczeniowa, karta przebiegu ciąży, wyniki badań (na przykład USG, badanie grupy krwi), numer NIP pracodawcy lub mamy prowadzącej działalność gospodarczą oraz ewentualnie skierowanie do szpitala. Ten ostatni dokument nie jest jednak wymagany.

Rzeczy dla mamy

Oprócz dokumentów przydatne będą także inne rzeczy. Z całą pewnością przyszłej mamie przydadzą się nocne koszule lub podkoszulki, szlafrok, skarpetki, bielizna i klapki, do tego podpaski poporodowe, gumka do włosów oraz chusteczki higieniczne. Po porodzie przyda się specjalna koszula. Nie sprawdzi się tutaj elegancka koszula w kwiaty, ale tak zwana „kopertowa”, przeznaczona do karmienia piersią, a także podpaski oraz chusteczki higieniczne. Dobrze jest jednak pamiętać nie tylko o rzeczach, które są niezbędne, ale także o przedmiotach, które mogą umilić pobyt w szpitalu. Wśród nich należy wskazać chociażby telefon komórkowy czy też odtwarzać muzyczny.

Rzeczy dla dziecka

Nie należy zapominać o nowonarodzonym dziecku i jego potrzebach. Aby móc je zaspokoić, konieczne będą śpioszki oraz inne ubranka dziecięce, śpioszki, rękawiczki, skarpetki oraz pieluchy. Warto także pamiętać o aparacie fotograficznym lub kamerze video, które to pozwolą na uwiecznienie pierwszych chwil na świecie nowego członka rodziny.

Przygotowanie listy rzeczy potrzebnych do porodu, nie jest tak bardzo skomplikowane, trzeba tylko zabrać się do niego odpowiednio wcześniej. W tym celu przydatny może być Internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „lista rzeczy do zabrania do szpitala przed porodemmożna znaleźć gotowe niezbędniki matki i dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *