Mezoterapia igłowa – sposób na łysienie

Mezoterapia igłowa Gdańsk

Wypadanie włosów to uciążliwe schorzenie. Może ono mieć wiele przyczyn. Czasami łysienie ma przyczyny genetyczne, czasem jest wynikiem nieprawidłowej diety, zbyt małego dostarczania substancji odżywczych czy też niewystarczającej pielęgnacji delikatnej skóry głowy.

Zabieg mezoterapii igłowej

Wszystkie te problemy można wyeliminować za pomocą zabiegu mezoterapii igłowej. Podczas tego zabiegu nakłuwa się skórę głowy i wstrzykuje się substancje odżywcze, na przykład witaminy czy skondensowane minerały. Trafiają one wprost do cebulek włosowych, odżywiając włosy od środka, wzmacniając je i tym samym hamując nadmierne wypadanie.

Cały zabieg jest praktycznie bezbolesny i wykorzystuje jak najmniej inwazyjne metody. Mezoterapia igłowa Gdańsk to zabieg medycyny estetycznej, niewymagający użycia skalpela. Ten zabieg nie tylko zapobiega wypadaniu włosów, lecz również odżywia je i poprawia ich ogólną kondycję oraz wygląd. Ważne jest również przywrócenie lepszego krążenia krwi w tkankach skóry głowy, dzięki czemu substancje odżywcze lepiej i szybciej docierają do cebulek włosowych. Ponadto mezoterapia ma też za zadanie delikatnie wspomóc porost nowych włosów. Łysienie wtórne, wywołane czynnikami zewnętrznymi to sprawa, z którą można sobie poradzić na wiele sposobów, jednak uciążliwe łysienie plackowate i androgenowe wymaga zdecydowanych kroków. W tym przypadku mezoterapia spisze się idealnie. Jest to zabieg dla osób, u których łysienie występuje z przyczyn genetycznych czy hormonalnych, które ciężko jest zatrzymać tradycyjnymi szamponami czy wcierkami mającymi hamować wypadanie włosów. Dostarczenie substancji odżywczych wprost do cebulek włosowych za pomocą mezoterapii igłowej to popularny zabieg, stosowany przez osoby dotknięte poważnym problemem łysienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *