Jak leczyć hemoroidy?

Leczenie hemoroidów Warszawa

Według medycznych statystyk, hemoroidy występują u co drugiego Polaka. Na szczęście żylaki odbytu można skutecznie leczyć i z całą pewnością należy to robić, by nie dopuścić do groźnych powikłań.

Aby skutecznie leczyć hemoroidy należy udać się na wizytę do proktologa. To właśnie tego rodzaju specjalista zajmuje się diagnozą i leczeniem tego schorzenia. W ramach terapii stosować można kilka różnych metod, które dobierane są w zależności od fazy rozwoju hemoroidów a także indywidualnych preferencji i ogólnego stanu zdrowia poszczególnego pacjenta. Do najpopularniejszych technik leczenia zaliczyć można gumkowanie, skleroterapię bądź laseroterapię. Jedynie w skrajnych przypadkach zaleca się operowanie powstałych zmian.

Hemoroidy mogą pojawić się u osób każdej płci, niezależnie od wieku. Większe ryzyko ich powstawania występuje u osób, które prowadzą siedzący tryb życia lub uprawiają niektóre rodzaje sportów, na przykład jazdę konną bądź kolarstwo. Żylaki pojawiają się tez u kobiet w ciąży oraz u osób, które cierpią na przykład na przewlekłe zaparcia w wyniku stosowania nieodpowiedniej diety.

Aby skutecznie pozbyć się tej drażliwej dolegliwości należy w pierwszej kolejności wykonać stosowne badania. Proktolog diagnozuje hemoroidy poprzez badanie per rectum oraz przy wykorzystaniu anoskopu, czyli specjalnego wziernika.

Samo leczenie hemoroidów w Warszawie rozpoczyna się od zmiany diety, w której nie powinno zabraknąć owoców i warzyw. W leczeniu przydadzą się też specjalne maści, kremy czy czopki o działaniu przeciwzapalnym. Czasem przydaje się tzw. gumkowanie, czyli ucisk guzka, dzięki czemu odcina się od niego dopływ krwi. W rezultacie guzek obumiera i odpada.

Nieinwazyjnym i bezpiecznym dla pacjenta leczeniem jest również to przy wykorzystaniu laseroterapii. Wydzielane wiązki światła o odpowiedniej temperaturze powoduje obkurczanie i zamknięcie naczyń, dzięki czemu guzek jest całkowicie niszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *