Dlaczego tak niezbędna jest wycieraczka do samochodu?

Wycieraczki do szyb

Przednia szyba samochodu jest elementem, o który trzeba należycie dbać bowiem to ona wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy. Wycieraczka samochodowa, która obowiązkowo powinna znaleźć się na przedniej szybie pojazdu służy do czyszczenia szyby z wszelkich zanieczyszczeń. Co więcej, usuwa nadmierne opady deszczu bądź śniegu, dzięki czemu jazda w trudnych warunkach atmosferycznych może przebiegać w pełnej sprawności.

Co ciekawe, wycieraczka do samochodu powinna być odpowiednio zamontowana. Same szyby różnią się przede wszystkim wymiarami a wycieraczka ma być na tyle duża, by radzić sobie z zebraniem zanieczyszczeń z jak największej powierzchni tafli.

Pamiętajmy o tym, że nie zawsze musimy z niej korzystać – w niektórych przypadkach jest to nawet niewskazane. Okazuje się, że wycieraczki świetnie nadają się do zmycia kurzu czy ściągnięcia wody natomiast nie jest wskazane ich używanie w przypadku błota czy żwiru. W takich przypadkach wycieraczka może sprawić, iż przenoszenie drobnych kamyczków zarysuje szybę. Dużo lepiej jest wyczyścić wtedy szybę mokrą ściereczką a jeśli już koniecznie chcemy wyczyścić ją przy pomocy wycieraczki to zawsze używajmy spryskiwacza, który uprzednio namoczy szybę.

Co ważne, nie możemy odbywać podróży z niesprawnymi wycieraczkami i właśnie dlatego przed rozpoczęciem jazdy powinniśmy skontrolować ich działanie. Istotnym jest również fakt, że wycieraczki do samochodu zawsze się zużywają. Nawet te najlepszej jakości warto wymieniać średnio co rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *