Mycie okien na wysokości: zarobki i charakterystyka zawodu

mycie okien na wysokości warszawa

Wiosna i lato to okres, w którym możemy zauważyć ludzi myjących okna na wielkich biurowcach w centrach dużych miast ludzi, zwisających wiele metrów nad ziemią.Te nieustraszone osoby, to pracownicy profesjonalnych firm, w których ofercie jest mycie okien na wysokości. Warszawa to miejsce z największą ilością wysokich biurowców, więc w tym mieście możemy najczęściej spotkać takich wspinaczy. 

W Polsce jest zaledwie kilkanaście firm zajmujących się utrzymaniem w czystości okien w biurowcach. Ludzie, zajmujący się czymś takim to tak zwani alpiniści przemysłowi. Taki pracownik dziennie może zarobić nawet 400 zł brutto za dzień pracy i pracują oni głównie sezonowo, czyli od kwietnia do października. Jest to niebezpieczny zawód, gdyż zwisa się na dwóch linach parędziesiąt metrów na ziemią, ale dla osób lubiących adrenalinę jest to idealny zawód. 

Osoby, które chcą zostać alpinistą przemysłowym, muszą posiadać komplet dokumentów zezwalających na pracę na wysokościach. Trzeba przejść niezbędne badania lekarskie, aby wykluczyć choroby lękowe i związane z ciśnieniem. Należy też ukończyć specjalny kurs na alpinistę przemysłowego. Taki kurs trwa około dwóch tygodni. Podczas zajęć kursanci zostają zaznajomieni z przepisami BHP oraz zasadami pracy na wysokości i utrzymania sprzętu. Koszt takiego kursu to około tysiąc pięćset złotych, ale przy wysokich zarobkach jego kosz bardzo szybko się zwraca. W tej pracy jest ważny też takt i poczucie dyskrecji. Warto też zauważyć, że profesjonalny alpinista przemysłowy widzi wszystko co się dzieje w biurze i mieszkaniach na w wieżowcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *