Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie domu?

Na rynku usług ubezpieczeniowych co i rusz pojawiają się nowe oferty, które wabią klienta. W przypadku ubezpieczenia naszej nieruchomości warto jednak brać pod uwagę nie tyle zachęty towarzystw ubezpieczeniowych co realne korzyści i poziom komfortu oraz bezpieczeństwa, jaki zostaje nam zapewniony poprzez wykupienie polisy.

Tym samym ubezpieczenie domu powinno być ?skrojone? dokładnie biorąc pod uwagę nasze potrzeby. Ważne są kryteria i możliwości, jakie wchodzą w skład polisy. Nie bez znaczenia jest również koszt ? tutaj mamy bardzo często do wyboru możliwość jednorazowej opłaty za ubezpieczenie tego rodzaju bądź jego spłatę w ratach, co jest dogodnym rozwiązaniem dla osób nie posiadających sporej ilości gotówki a jednocześnie chcących zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Wybierając polisę na mieszkanie czy dom należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej zakres. Nieruchomość ma być chroniona nie tylko od kradzieży, ale również zalania, pożaru czy innych szkód, na jakie nie mamy wpływów ? zwracajmy na to uwagę bowiem bardzo często ubezpieczenia zawierają zapis o ochronie przez nalotem statku powietrznego, co jest bardzo mało prawdopodobne a nie zawiera pakietu ochronnego patrząc na ryzyka, którymi rzeczywiście opatrzona jest nieruchomość.

Trzeba również zauważyć, że ubezpieczenie to nie tylko pewność uzyskania odszkodowania za powstałe szkody, ale również szereg dodatkowych korzyści. To nierzadko pakiet assistance, w skład którego wchodzą na przykład bezpłatne usługi różnego rodzaju fachowców w razie nagłej awarii ? na przykład zatrzaśnięcie drzwi. To również pewność dobrych standardów bytowania w przypadku niemożności mieszkania w ubezpieczonej nieruchomości ? na przykład w wyniku powodzi czy pożaru lokatorzy mają zapewniony nocleg w hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *