Nowe technologie sposobem na naukę

pomoce dydaktyczne

Trudno dzisiaj spotkać dzieci grające w piłkę lub bawiące się na świeżym powietrzu. Jest to rzadki widok, szczególnie w miastach gdzie jest łatwy dostęp do nowych technologii i gadżetów. Taki stan rzeczy niesie za sobą duże ryzyko, szczególnie gdy nie będzie zachowana odpowiednia kontrola rodzicielska.

Z początku rodzice czują radość i dumę, że dziecko potrafi posługiwać się nowoczesnymi urządzeniami. Nic w tym złego, że dziecko umie grać na telefonie, gdyby nie fakt, że taka sytuacja może być początkiem problemów. Korzystanie z komputera lub telefonu w połączeniu z brakiem kontroli rodzicielskiej jest najczęstszą przyczyną problemów w nauce.

Powszechnym skutkiem braku kontroli rodzicielskiej jest niechęć do nauki. Dzieci mające nieograniczony dostęp do elektronicznych gadżetów nie mają ochoty do aktywności fizycznej. W takiej sytuacji należy podejmować natychmiastowe kroki, mające na celu ograniczenie korzystania z urządzenia, na którym dziecko skupia całą swoją uwagę.

Nowe technologie, mogą być wykorzystane jako atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Najczęściej spotykane są jako zabawki interaktywne. Charakterystyczna dla takich zabawek jest nauka poprzez zabawę. Podczas zabawy zabawka interaktywna pozwala rozwijać umiejętności dziecka, stopniowo zaspokajając jego ciekawość. W wyniku czego zabawki interaktywne cieszą się większym zainteresowaniem niż klasyczne zabawki.

Innym rozwiązaniem bazującym na nowych technologiach jest projektor interaktywny z grami umożliwiającymi m.in. naukę liczenia. Dlatego urządzenie jest ciekawą formą wykorzystania nowych technologii do przyswajania wiedzy wśród dzieci. Oprócz nauki, dzieci mogą wykonywać różne zadania, które wymagają aktywności ruchowej. W ten sposób dzieci uczą się, wykorzystując do tego nowoczesne rozwiązania.

Co ciekawe projektor interaktywny może być wykorzystywany również do rehabilitacji. Poprzez gry wymagającej ruchu poprawia koordynację ruchową i skłania do aktywności fizycznej wśród dzieci oraz seniorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *