Jak wyrobić indywidualne tablice rejestracyjne?

ramki tablicy rejestracyjnej

Indywidualne tablice rejestracyjne są świetnym sposobem na zwrócenie uwagi innych uczestników ruchu drogowego. Są czynnikiem, który będzie wyróżniał auto na tle innych. Indywidualne tablice mogą zamawiać osoby prywatne oraz firmy – wtedy będą służyć jako dodatkowa reklama. Ile kosztują i jak załatwić wszelkie formalności? Dowiedz się już teraz.

Indywidualne tablice rejestracyjne można zamawiać już od 200 roku, kiedy to nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących identyfikacji pojazdów. Wszyscy, którzy chcą cieszyć się tablicą rejestracyjną według swojego wzoru, mogą wybrać dowolne 3 do 5 znaków. 2 pierwsze znaki są niezmienne i zawsze przypisane do województwa, w którym rejestrowany jest pojazd.

Koszt wyrobienia indywidualnych tablic rejestracyjnych to nieco ponad 1000 złotych. Na takie tablice czeka się około miesiąca, ale do tego czasu pojazd może poruszać się po drogach, jeśli tylko zostaną przyczepione do niego tymczasowe tablice rejestracyjne.

Do nowych, indywidualnych tablic rejestracyjnych warto nabyć wzmacniające ramki tablicy rejestracyjnej. Dzięki nim właściciel pojazdu ma pewność, że te zostaną przymocowane porządnie, a tablice nie ulegną zniszczeniu czy też zgubieniu. Należy o to zadbać, bo przecież wyrobienie nowych wiązać się będzie z kolejnymi kosztami, które jak wiemy, nie są niestety małe.

Ciekawostką jest fakt, że indywidualne tablice rejestracyjne można zamawiać nie tylko na samochód, ale tez na inne pojazdy mechaniczne, które zostają dopuszczone do ruchu na drogach polskich. Oznacza to, że takie mogą zamawiać również na przykład właściciele motocykli. W przypadku jednośladów również przydadzą się ramki tablicy rejestracyjnej, które dodatkowo zabezpieczą oznakowanie.

Polskie prawo nakazuje posiadanie tablic rejestracyjnych. Pojazdy, które takowych nie mają, narażają kierowców na mandat w wysokości nawet 500 złotych. Należy też pamiętać, że o tablice trzeba właściwie dbać – muszą być na przykład zawsze czytelne i zamocowane w odpowiednim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *