Jakie ogrzewanie kominkowe wybrać?

Kominek z płaszczem wodnym

Chyba każdy właściciel domu jednorodzinnego ma lub marzy o posiadaniu kominka. To nie tylko źródło ciepła, ale również doskonały element dekoracyjny salonu. W pomieszczeniach, w których zastosowano kominek, ten jest bez wątpienia główną ozdobą.

Kominek nie jest najczęściej jedynym źródłem generowanego ciepła. Gdyby tak było, to domownicy nie mogliby opuścić domu na dłużej niż kilka dni, bo groziłoby to znacznym wychłodzeniem wnętrz a nawet uszkodzeniem całej instalacji grzewczej. Nawet, kiedy kominek, na przykład kominek z płaszczem wodnym podłączony jest do centralnego ogrzewania to może być tylko systemem wspomagającym – takie zastosowanie ujęte zostało w obowiązującym przepisach.

Dlaczego warto jednak postawić na kominek z właśnie takim systemem? Przede wszystkim ogrzewanie kominkowe tego rodzaju jest w pełni sprawne. W porównaniu z kominkami tradycyjnymi ich sprawność dochodzi nawet do 82%. Wszystko za sprawą właśnie płaszcza wodnego, który otacza niemalże całą komorę spalania.

Warto również podkreślić, że chociaż inwestycja w kominek z płaszczem wodnym jest nieco droższa niż w ten standardowy to później koszty generowania ciepła są stanowczo niższe więc w ogólnym rozliczeniu budżet domowy nie zostaje bardzo nadszarpnięty. Ciekawostką jest przy tym fakt, iż za pomocą tego kominka można przygotowywać ciepłą wodę. Podłącza się go do zbiornika, w którym gromadzi się ciepłą wodę a ta z kolei dostarczana może być do kotła grzewczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *