Powiew natury w czterech ścianach

jar of forest

Żyjemy w czasach, gdy wielkie blokowiska i osiedla zalewają miejsca, w których jeszcze przed chwilą rosły drzewa. Wyglądając przez balkonowe okna, również większość osób nie może nacieszyć wzroku kolorem zielonym. Aby móc poczuć przynajmniej odrobinę naturalnego klimatu, który na co dzień panuje w lesie, proponujemy zapoznać się z tak zwanym jar of forest – ulubiony element dekoracyjny architektów wnętrz. Białystok i Podlasie go uwielbiają.

Przede wszystkim las w słoiku stanowi wspaniałą ozdobę naszego wnętrza. Jest to miniaturowy krajobraz zamknięty w szklanej kuli. Istnieje wiele unikalnych kompozycji, począwszy od łąk, przez lasy, a kończąc na krainach egzotycznych. Na wstępie warto zaznaczyć, że jar of forest nie wymaga od nas poświęcania dużej ilości czasu, ponieważ tworzy ekosystem, który staje się niemal samowystarczalny. Pomimo że roślinność zamknięta jest w szklanym słoju, z całą pewnością nie wpłynie to na fakt obcowania z naturą. Ten element często proponowany jest przez specjalistów takich jak architekt wnętrz. Białystok szczególnie związany jest z naturą.

Każda kompozycja tworzona jest z pasją i w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlić piękno natury. Możemy wybrać spośród takich aranżacji jak bagniste, podmokle, leśne tereny, młody zagajniczek, a dla miłośników zimy, krajobraz z drzewami pokrytymi śniegiem. Do naszych zadań należeć będzie na pewno przycinanie wyrastających poza słoik pędów oraz należy zadbać o odpowiedni poziom wilgoci wewnątrz słoika. W zamian otrzymamy piękny widok i ożywienie salonowego lub biurowego wnętrza.

Las w słoiku doskonale nadaje się na prezent, który może zmieniać się wraz z porami roku. Ze względu na swoją uniwersalność może być postawiony w dowolnym miejscu, jednocześnie gwarantując nietypową i niepowtarzalną ozdobę. Stanowi idealną alternatywę dla doniczkowych kwiatków, które mimo wszystko nie są w stanie dorównać temu małemu ekosystemowi zarówno w samodzielności, jak i wyglądzie. Mieszkając w centrum miasta, wycieczka do lasu może być bardzo problematyczna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to las zrobił sobie wycieczkę do Twojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *