Śpiworek do spania – zadbaj o bezpieczny sen dziecka

spiworek dla niemowlaka

Rodzice, którzy kompletują właśnie wyprawkę dla noworodka, niejednokrotnie zastanawiają się nad elementami, które będą wpływać na jego komfortowy sen. To niezwykle ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w pierwszych miesiącach życia niemowlę przede wszystkim śpi. Należy więc nabyć nie tylko łóżeczko z odpowiednim materacem, ale zwrócić także uwagę na przykrycie, które będzie przyjemnie ogrzewać. Dziecko ma czuć się w swoim łóżeczku bezpiecznie i przytulnie, bo tylko wtedy jego sen może przebiegać w pełnym komforcie. Dzisiaj wybieramy najlepsze przykrycie dla dziecka. Przedstawiamy te, które warto nabyć i wykluczamy takie, które mogą stanowić dla malucha zagrożenie.

Zaczniemy od elementów, które należałoby całkowicie wykluczyć. Rodzice nie powinni stawiać na tradycyjne kołderki, na pewno nie w czasie pierwszych miesięcy życia nowego członka rodziny. Zbyt ciężka kołdra może zsunąć się na twarz niemowlęcia, a dziecko nie ma jeszcze przecież umiejętności, by samodzielnie się odkryć. Taka sytuacja może doprowadzić do tragedii. Zbyt ciężka kołdra będzie też doprowadzać do przegrzania organizmu, ta za lekka do wyziębiania. Zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie, chyba że dorośli chcą spędzać długie godziny przy łóżeczku pociechy, czuwając nad jego snem.

Polecamy zaś śpiworek dla niemowlaka. Najlepiej wybierać taki, który jest zapinany na bezpieczne szelki na ramionkach dziecka. Nie ma wtedy możliwości, by śpiworek zsunął się na twarz dziecka, za to idealnie otula całe ciało. Dziecko jest dokładnie owinięte, dzięki czemu czuje się bezpiecznie, dokładnie tak jak w brzuchu mamy. Dobrze jest wybierać te z bawełny organicznej, z wypełnieniem z antyalergicznego materiału.

Ciekawe gadżety dla dzieci na plażę

Producenci oferują rodzicom śpiworek dla niemowlaka w wersji lekkiej na lato oraz tej grubszej na zimę. I właśnie to jest najlepsze rozwiązanie, jeśli tylko chcemy zadbać o bezpieczny sen dziecka bez konieczności czuwania przy łóżeczku w czasie, kiedy dziecko spokojnie śpi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *