Sposoby na skuteczne odszczurzanie

deratyzacja warszawa

Praktycznie wszystkie miasta na terenie naszego kraju borykają się z problemem inwazji szczurów. Eksperci potwierdzają, że tych niechcianych gryzoni jest nawet kilka razy więcej niż mieszkańców. Wszystko dlatego, że w miastach szczury mają dogodne warunki do bytowania i rozmnażania się, przede wszystkim mają łatwy dostęp do pożywienia.

Problemy ze szczurami w miastach

Problem ze szczurami zgłaszają wszystkie dzielnice Warszawy. Szczury zimują w piwnicach, na śmietniskach, w kanałach, w ciepłych porach roku znajdują miejsca nad akwenami wodnymi, na terenach podmokłych. Uskarżają się na nie spacerowicze Bulwarów Wiślanych czy korzystający z miejskich parków. I chociaż szczury nie są z reguły groźne dla ludzi, bo nie atakują bez powodu, to jednak są roznosicielami niebezpiecznych chorób. Te szkodniki skutecznie niszczą też poszczególne elementy infrastruktury.

Na czym polega deratyzacja?

Na czym właściwie polega deratyzacja? Są różne sposoby na likwidację szczurów. Wymienić można chociażby pułapki oraz chemiczne preparaty, które szybko uśmiercają gryzonie. Wybór trucizny zależny jest od skali zjawiska. Uznaje się, że te najlepsze potrafią nie tylko truć szczury, ale także zwabiać je do chemicznej substancji.

Na szczęście w każdym mieście funkcjonują specjalistyczne firmy, które zajmują się skuteczną walką z gryzoniami, to tzw. deratyzacja. Warszawa i inne metropolie przeprowadzają tego rodzaju zabiegi regularnie i na dużą skalę, bo tylko w ten sposób udaje się pozbyć niechcianych szczurów.

Czytaj więcej: Plaga szczurów w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *