Wyciskarka do soków – idealne parametry

wyciskarki do soków

Czy wyciskarka do warzyw i owoców może być idealna pod każdym względem? Pewnie nie, ale istnieją na rynku rozwiązania, dzięki którym korzystanie z niej jest dużo łatwiejsze. Tak jest chociażby w przypadku modelu Kuvings C9500. Czym wyróżnia się ta wyciskarka i jakie funkcje oferuje?

Specjalna konstrukcja

W modelu oznaczonym numerem C9500 wszystko jest dopracowane na ostatni guzik. Wyciskarka posiada duży otwór wlotowy, dzięki któremu łatwiej wrzucić tam nawet dość duże owoce i warzywa. Dodatkowo wszystkie elementy, które mają bezpośrednią styczność z sokiem, owocami lub warzywami, są pozbawione szkodliwych substancji aktywnych takich jak np. bisfenol. Atutem urządzenia jest również budowa uniemożliwiająca napowietrzenie soku. Dzięki temu na dłużej zachowuje on swoje właściwości smakowe i odżywcze.

Kolejne generacje

Nie ulega wątpliwości, że model C9500 posiada również swoje bardziej udoskonalone wersje. Czymś takim jest np. model Kuvings D9900, który posiada jeszcze większy otwór wlotowy (8,2 cm) i podobnie jak jego poprzednik, jest urządzeniem wolnoobrotowym. W praktyce oznacza to, że wyciskarka nie usuwa z soku wszystkich istotnych dla zdrowia składników. Dzięki temu soki serwowane przez te obydwa urządzenia są jeszcze smaczniejsze i dużo zdrowsze.

Przyjazny dla użytkownika

Trzeba też przyznać, że sprzęt marki Kuvings jest dużo bardziej przyjazny dla użytkownika, niż rozwiązania proponowane przez konkurencję. I nie chodzi tu jedynie o skład soków, ale też o pracę samego urządzenia. Zwykle wyciskarki tego producenta pracują bardzo cicho. Mimo mocy dochodzącej do aż 240 W, sprzęt ten emituje hałas na poziomie 40 – 50 dB. Nie jest to dużo, zważywszy na fakt, że zadaniem maszyny jest rozdrobnienie często bardzo twardych warzyw. Poza tym wyciskarki tej marki posiadają specjalną osłonę na dłonie, która chroni je przed zranieniem.

Podsumowując, dobrej jakości wyciskarka to najważniejszy krok na drodze do smacznych i zdrowych soków. Wystarczy pić je regularnie, by móc cieszyć się lepszym samopoczuciem i wzorowym zdrowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *