Z czym wiąże się praca na wysokościach?

Pracownicy wykonujący swoje obowiązki na placach budowy, montażyści, ekipy remontowe czy zatrudnieni w pogotowiu awaryjnym  obarczeni są dużym ryzykiem podczas swojej pracy. Ta nierzadko odbywa się na wysokościach, gdzie nietrudno o nieszczęśliwy wypadek.

O pracy ponad ziemią lub twardym podłożem możemy mówić wtedy, gdy ta realizowana jest przynajmniej metr wyżej. W takiej sytuacji pracownik musi być zawsze odpowiednio zabezpieczony. Nie zawsze drabina czy rusztowanie jest dobrym rozwiązaniem. W przypadku dużych wysokości bądź miejsc trudno dostępnych dużo lepsze okazują się być podnośniki koszowe, które są obsługiwane tylko przez wykwalifikowanych pracowników ze specjalnymi uprawnieniami a praca na wysokościach przebiega we względnym bezpieczeństwie. Pracownik wznosi się na określoną wysokość na specjalnej platformie, która dodatkowo zabezpieczona jest ochronnymi barierkami. Dzięki temu niwelowane jest ryzyko wypadku, na platformie można tez bezpiecznie transportować konieczne materiały i sprzęt.

Wspomniane podnośniki koszowe przydają się nie tylko do prac budowlanych, ale również remontowych, w celu naprawiania usterek czy montażowych. To idealne rozwiązanie zawsze wtedy, gdy nie ma możliwości rozstawienia rusztowania bądź jest to po prostu zbyteczne. Ciekawostką jest fakt, iż urządzenia tego rodzaju można zakupić na własność bądź dowolnie wynajmować jeśli inwestycja zakupu jest dla firmy zbyt duża lub wykorzystanie takiego sprzętu ma być jednorazowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *