Objawy Aspergera

Wycofanie, specyficzne zainteresowania, niechęć do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, ale za to doskonała komunikacja z osobami dorosłymi, brak koncentracji uwagi, problemy z nauką, motoryką ruchową, wymową czy nadpobudliwość i agresja to najczęściej występujące objawy Aspergera. O ile nie można ich całkowicie wyleczyć to z całą pewnością można sprawić, by zaburzenia tego rodzaju były minimalizowane i nie miały wpływu na dalsze, na przykład dorosłe życie.

Zespół Aspergera to zaburzenia na tle neurologicznym, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Dzieci, bo to właśnie u nich najczęściej diagnozuje się ta łagodną formę autyzmu, wymagają codziennej terapii w specjalnych ośrodkach czy placówkach, takich jak przedszkole dla dzieci z Aspergerem. Sami rodzice, którzy nie mają fachowej wiedzy ani doświadczenia z innymi przypadkami klinicznymi, mogą nie poradzić sobie z trudnymi przypadkami. O ile jeszcze całkiem niedawno uznawano, iż Asperger nie jest zaburzeniem a jedynie specyficzną cechą osobowości czy charakteru tak dzisiaj wiadomo już na pewno, ze należy do leczyć. Dzieci z Aspergerem były uznawane za temperamentne bądź wręcz przeciwnie, za istnych introwertyków natomiast obecnie pewnym jest, że należy odpowiednio wpływać na zachowania dzieci.

Z cała pewnością, każde zaburzenie dziecka należy traktować indywidualnie bowiem żaden przypadek nie jest taki sam. Specjaliści powinni skupiać swoją uwagę na rzeczywistych objawach Aspergera, które można zdiagnozować u poszczególnych dzieci i na tej podstawie dobierać działania terapeutyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *