Ile zarabia kierowca ciężarówki?

Serwis ciężarówek

Niestety, chociaż praca na stanowisku zawodowego kierowcy jest ciężka i pełna wyrzeczeń to nie jest sowicie opłacana. Okazuje się, że w naszym kraju, kierowca ciężarówki może liczyć na miesięczną pensję w granicach 2,5 – 3 tysięcy złotych. Nie jest to zbyt wiele jeśli weźmiemy pod uwagę wielogodzinną pracę w jednej pozycji i zagrożenie, jakie panuje na krajowych drogach. Kierowca narażony jest przecież na dużo większą liczbę możliwych wypadków czy kolizji aniżeli na przykład pracownik biurowy.

Zarobki te nie są w żadnym stopniu adekwatne do tych, jakie uzyskać można pracując na terenie Europy Zachodniej. Tam zarobić można nawet dwa razy więcej, przy czym pracuje się mniejszą liczbę godzin dziennie a kierowca może liczyć na szereg dodatkowych korzyści i zabezpieczeń. W naszym kraju coraz częściej oferuje się całodobowy serwis ciężarówek natomiast nie jest to podyktowane zapewnieniem bezpieczeństwa samych kierowców a raczej ładunku, jaki transportują i ciągłości pracy. Serwis zapewni natychmiastową pomoc, odholuje zepsute auto lub naprawi na miejscu, dzięki czemu pracownik będzie mógł w krótkim czasie kontynuować pracę. Co więcej, nierzadko serwis zapewni zastępcze auto i nadzór ładunku. To istotne, by zachować płynność oferowanych usług i dostaw.

W ramach niewielkiego wynagrodzenia dla zawodowych kierowców, pracodawcy oferują też opiekę medyczną. Ta dostępna jest najczęściej nie tylko w godzinach pracy czy w przypadku wypadku bądź kolizji, ale również po pracy. Pamiętajmy, że to właśnie kierowcy są bardzo często pacjentami gabinetów rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *