Dlaczego Metoda Montessori jest tak popularna?

O Metodzie Montessori najwięcej wiedzą ci, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym bądź wczesnoszkolnym. Wpływ na to ma częste wykorzystywanie tej techniki wpływu na odpowiedni rozwój dziecka właśnie w przedszkolach i szkołach podstawowych przez kadrę nauczycielską.

Chociaż początkowo prekursorka tej metody kierowała ją głównie do dzieci chorych umysłowo to dzisiaj uważa się, iż jest ona jedną z najlepszych biorąc pod uwagę również dzieci całkowicie zdrowe.

Tablica dla dzieci manipulacyjna

Mottem Metody Montessori jest ?Każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju?. Oznacza to, iż wychowywanie i rozwój dzieci powinno przebiegać bez zbytniej ingerencji w ich decyzje. Szczegółowo rzecz ujmując, Metoda Montessori zakłada rozwój dziecka poprzez jego świadome wybory i naukę na własnych błędach. Dziecko może samo wybierać, czego w danym momencie chce się uczyć i jakie pomoce dydaktyczne w tym celu użyć. Oczywiście, zarówno kadra pedagogiczna jak i rodzice powinni dokładać wszelkich starań, by dostarczyć najmłodszym takie pomoce, które będą wpływać jak najlepiej na ich rozwój. Fajnym miejscem do sprawdzenia w tym temacie jest sklep Raczkujemy.pl, który gorąco polecamy.

Balansująca wieża Goki

Dzięki temu dzieci stają się odpowiedzialne za własne wybory, pewne siebie i samodzielne. Mają świadomość procesów wiążących podjęcie decyzji i jej skutków. Zdecydowanie lepiej takie właśnie wychowanie wpływa na ich dorosłe życie i sprawną komunikację społeczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *