Gołębie na parapecie – jak się ich pozbyć?

Pewnie nie raz widzieliście dziwnie wyglądające kolce na parapetach klatek schodowych wielkomiejskich blokowisk. To nic innego jak Birdsystem, którego celem jest odstraszanie gołębi.

Okazuje się, że ptaki tego gatunku w miastach są istną plagą a zarządcy mają coraz większy problem z ich wytępieniem. Dzieje się tak dlatego, że gołębie przyzwyczaiły się do zdobywania łatwego pożywienia, o które przecież na osiedlach mieszkaniowych nie trudno. Trzeba tutaj zauważyć, że gołębie zdobywają pokarm nie tylko na chodnikach czy osiedlowych śmietnikach, ale bardzo często to sami mieszkańcy dokarmiają je resztami. Pomijając fakt, iż w ten sposób przyzwyczajają je do regularnego otrzymywania pożywienia, jest to bardzo niebezpieczne dla samego ptactwo bowiem nie każdy pokarm jest dla nich korzystny.

Birdsystem, o którym już wspomnieliśmy na początku jest coraz częściej stosowanym środkiem, którego celem jest odstraszanie ptaków. To skuteczna i w pełni bezpieczna metoda. Kolce uniemożliwiają przesiadywanie ptactwa na różnych elementach domów, takich jak właśnie parapety, balkony czy dachy. Co więcej, jest to przeszkoda, którą gołębie widzą z daleka ? pamiętajmy, że mają one bardzo dobry wzrok.

Od tej pory gołębie na parapetach mogą przestać być naszą zmorą, Wystarczy zastosować odpowiedni środek. Jeśli ptactwo ci przeszkadza gromadząc się w dużych skupiskach nieopodal Twojego miejsca zamieszkania to z całą pewnością warto się w taki system zaopatrzyć. Musimy wiedzieć, że gołębie nie tylko są sprawcami brudu, ale mogą przyczyniać się także do wielu chorób ludzi, takich jak przewlekłe biegunki czy ślepota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *