Jak wprowadzić styl boho do swojego mieszkania?

styl boho

Styl boho jest jednym z wielu pomysłów na aranżację wnętrz. Czasem można go spotkać w serialach, dlatego jest popularny wśród artystów ze względu na materiały, z którego wykonane są elementy wystroju oraz kolory. Jego nieodłącznym elementem jest temperamentny motyw natury i zwierząt.

Dzikość jest nieodłącznym elementem stylu boho. Aranżacja mieszkania z wykorzystaniem takiego stylu pozwala przemienić wnętrze w ikonę designu, któremu towarzyszy nieokiełznana natura. Fototapety, obrazy i inne elementy takiego wystroju cechują charakterystyczne wzory i dobrane kolory, które przyciągają uwagę swoją niestandardowością.

Styl Boho może być określany jako coś więcej niż nurt w aranżacji wnętrz. Jest to również sposób myślenia i moda na konkretny ubiór. Niepowtarzalność stylu boho wynika z wykorzystania przedmiotów i mebli retro. Dlatego przy takiej aranżacji nadarza się wyjątkowa okazja do wykorzystania starych mebli, które kurzą się na strychu.

Na szczególną uwagę w tym stylu zasługują kolory. Nie ma tutaj ograniczeń i reguł, które określałyby, że dany kolor nie może zostać wykorzystany do stylizacji wnętrza. Panuje całkowita swoboda w wykorzystaniu barw, która nie zawsze musi razić w oczy sceptyczne osoby.

Wykorzystanie jaskrawych wzorów i starych przedmiotów pozwala stworzyć kolorowe wnętrze. Gra kolorów jest charakterystyczna dla wnętrz boho ze względu na kontrast, jaki mogą tworzyć z metalowymi dodatkami i ciemnymi meblami. Na bajkowy wygląd mają znaczący wpływ dodatki charakterystyczne dla Azji, przez co możemy mieć baśń w swoim mieszkaniu.

Pościel z jaskrawymi kwiatami w połączeniu z kolorowymi poduszkami przyciągają wzrok fanów z całego świata. Do tego pleciony dywan i orientalne meble sprawiają, że możemy się poczuć jak w zupełnie innym zakątku świata. Jaskrawość i mieszanie wzorów jest charakterystyczne dla takich wnętrz i dodatków. Do tego uzupełnieniem kompozycji mogą być obrazy z wizerunkiem wilka lub ornamentami zmieniającymi pokój nie do poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *